Urzędnikom śmierdzi, nie chcą do szkoły!

Dobra wiadomość dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach – urzędnicy nie zajmą sali gimnastycznej!

Wraca sprawa umieszczenia, na czas remontu budynku urzędu, urzędników Wydziału Spraw Obywatelskich, Ochrony Ludności i Działalności Gospodarczej w Szkole Podstawowej nr 3. Po próbie umieszczenia „cichaczem” biur urzędu w „małej trójce” zablokowanej przez protest rodziców i decyzji o umieszczeniu ich w sali gimnastycznej przy „dużym budynku” jest dalszy ciąg sprawy. Tym razem finał jest korzystny dla dzieci.

Argumenty o braku możliwości innej lokalizacji, ze względów technicznych i organizacyjnych (koszty, brak światłowodu), przedstawiane przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza na spotkaniu z protestującymi rodzicami okazały się stekiem kłamstw. Urzędnicy wydziału SOL zostaną przeniesieni do pomieszczeń w budynku dworca kolejowego…

Nieoficjalnie powodem zmiany lokalizacji jest „zapach” na sali gimnastycznej, który nie podoba się urzędnikom. Uczniom – nie przeszkadza.

Remont budynku przy ulicy Żeromskiego będzie kosztował 2,9 mln zł. Organizacje pozarządowe, które miały swoje siedziby na parterze, po remoncie nie znajdą już tam miejsca.

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress