Urzędnikom śmierdzi, nie chcą do szkoły!

Dobra wiadomość dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach – urzędnicy nie zajmą sali gimnastycznej!

Wraca sprawa umieszczenia, na czas remontu budynku urzędu, urzędników Wydziału Spraw Obywatelskich, Ochrony Ludności i Działalności Gospodarczej w Szkole Podstawowej nr 3. Po próbie umieszczenia „cichaczem” biur urzędu w „małej trójce” zablokowanej przez protest rodziców i decyzji o umieszczeniu ich w sali gimnastycznej przy „dużym budynku” jest dalszy ciąg sprawy. Tym razem finał jest korzystny dla dzieci.

Argumenty o braku możliwości innej lokalizacji, ze względów technicznych i organizacyjnych (koszty, brak światłowodu), przedstawiane przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza na spotkaniu z protestującymi rodzicami okazały się stekiem kłamstw. Urzędnicy wydziału SOL zostaną przeniesieni do pomieszczeń w budynku dworca kolejowego…

Nieoficjalnie powodem zmiany lokalizacji jest „zapach” na sali gimnastycznej, który nie podoba się urzędnikom. Uczniom – nie przeszkadza.

Remont budynku przy ulicy Żeromskiego będzie kosztował 2,9 mln zł. Organizacje pozarządowe, które miały swoje siedziby na parterze, po remoncie nie znajdą już tam miejsca.

 

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u