Zaproszenie na V Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego w Książu

Zapraszamy na piąty Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia Zamek Książ 2017

Tegoroczny konkurs imienia księżnej Daisy von Pless objął patronatem honorowym jej wnuk, Bolko VI Fuerst von Pless, który będzie gościem specjalnym konkursu. Piąty „Książ” zamyka pewien etap historii konkursów tradycyjnego powożenia w Polsce, bo od niego wszystko się zaczęło. Postanowiliśmy uczcić to wydaniem albumu w którym podsumujemy w formie zdjęć i materiałów pisanych to, co dotyczy pięcioletniej historii.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto powozi na poziomie rekreacyjnym. Nie wymagane są żadne kwalifikacje i rejestracje zawodnika i koni, oczywiście z wyjątkiem paszportów z aktualnymi szczepieniami przeciw grypie. Do udziału wskazana jest oryginalny zabytkowy (wyprodukowany przed 1945 rokiem) pojazd. Wskazany, ale nie obowiązkowy. Można z powodzeniem uczestniczyć pojazdem, który jest repliką.

W dwudniowej imprezie jest akcent związany ze Świebodzicami. W niedzielne przedpołudnie odbędzie się próba terenowa i powozy, jeden po drugim, będą przyjeżdżały z Książa przez zamkowy park do Świebodzic na Rynek, po wykonaniu zadanych manewrów, przez Pełcznicę i park pojadą spowrotem do Książa.

Do konkursu zgłosiło się 15 zaprzęgów, próba terenowa będzie odbywała się w Świebodzicach mniej więcej od 9:30 do 12:00.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress