Świebodziccy licealiści świętują Międzynarodowy Dzień Teatru w „Szaniawskim”…

Z okazji Światowego Dnia Teatru uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach odwiedzili „Teatr Dramatyczny” w Wałbrzychu. Celem wizyty było złożenie życzeń dla całego zespołu aktorskiego i wszystkich pracowników naszego zaprzyjaźnionego teatru od społeczności szkolnej.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez panią dyrektor Danutę Marosz, która serdecznie przyjęła naszą delegację i podziękowała za wizytę. Uczniowie przekazali życzenia w imieniu całej społeczności LO oraz wręczyli kwiaty dla aktorów i pracowników teatru.
Równie ważne były odwiedziny w Biurze Współpracy z Publicznością. Uczniowie uhonorowali Panie, które od lat współpracują z LO- wiosennym bukietem dziękując za ich ciężką pracę i jej owoce- naszą miłość do teatru, oraz za zaangażowanie w organizację wyjazdów na spektakle, przychylność wobec naszych potrzeb i oczekiwań, nieustanny trud tłumaczenia, oprowadzania i wyjaśniania tajników sztuki teatralnej.
Spotkanie było wzruszające i owocne. Uczniowie mieli okazję w tym szczególnym dniu uhonorować naszych teatralnych Przyjaciół z Szaniawskiego, a także podziękować im za trud i zaangażowanie. Takie wydarzenia pomagają budować więź między edukacją a kulturą, a także pokazują, jak ważne jest kultywowanie tradycji teatralnych oraz szacunek dla pracy artystów i ludzi związanych z teatrem. Kulminacją obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru było zaproszenia nas do obejrzenia premierowych spektakli „Szpital na peryferiach” w reż. M. Podstawnego i „Nad Niemnem” w reż. S. Majewskiego- z którego
skrzętnie skorzystaliśmy.
Ambasadorka „Teatru Dramatycznego”- Ewa Grochowska

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u