W szachach wiek nie ma znaczenia – w niedzielę odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Świebodzic w Szachach Szybkich

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Świebodzic w Szachach Szybkich za nami… W zawodach o puchar prezesa Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice, Mariusza Szafrańca wzięło udział 53 zawodników z Dolnego Śląska.

Rozgrywki odbyły się w dziewięciu rundach systemem szwajcarskim, czyli praktycznie każdy, mógł trafić na każdego – nie miał tu znaczenia wiek i płeć zawodników… I tak też było w Świebodzicach, dorośli grali z młodzieżą i dziećmi. Do ostatniej rundy można było poprawić swoją pozycję w końcowym rankingu. Komputerowy algorytm zestawiał pary zawodników biorąc pod uwagę ich wyniki i na koniec przedstawił ranking wszystkich uczestników w dwóch kategoriach – open i junior do lat 15. Dodatkowo został ufundowany puchar dla najlepszego Świebodziczanina. Puchary i nagrody finansowe trafiły w kategorii open do: Marcina Korzekwy (1), Wojciecha Kowalczuka (2) i Jacka Komendeckiego (3), w kategorii juniorów do: Grzegorza Komendeckiego (1), Antoniego Komendeckiego (2) i Roksany Zapolskiej (3), najlepszym Świebodziczaninem okazał się Borys Biały. Wszyscy juniorzy otrzymali słodki upominek za udział. Zawody sędziował pan Marek Ścisły, w organizacji pomagał Klub Szachowy Hetman z Wałbrzycha. Pomysłodawcą rozegrania turnieju w Świebodzicach był radny Rady Miejskiej Patryk Biały.

Impreza została sfinansowana ze środków własnych Stowarzyszenia oraz wpisowego zawodników. Druga edycja została zapowiedziana na styczeń przyszłego roku…

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u