Cztery dni mroku w Bolkowie, czyli Castle Party 2016

W niedzielę zakończył się XXIII festiwal Castle Party Dark Independent Festiwal w Bolkowie, jak co roku ściągnął do tej małej miejscowości kilkanaście tysięcy fanów „mrocznych” klimatów…

W tym roku na scenach wystąpiła cała plejada gwiazd światowego formatu: Xandria, Clan Of Xymox, Garden Of Delight, Fields Of The Nephilim, Closterkeller i wiele mniejszych – tak, że pod względem muzycznym było z czego wybierać.

Odwiedziłem festiwal drugiego i trzeciego dnia więc kilka słów na temat tych dni na scenie. Koncerty na zamkowej scenie rozpoczynały się o godzinie 16, czyli praktycznie w środku dnia, wielu wykonawców musiało więc mrużyć nieprzyzwyczajone do słońca oczy… Wczesne koncerty to zawsze mniej publiczności ale też szansa na występ mniej znanych wykonawców i tutaj dał się zauważyć warszawski zespół Das Moon grający wyraziście i z dużą emocją – to był niezły „dopalacz” na początek wieczora. Gwiazdą finałową piątku był Clan Of Xymox lecz w mojej ocenie lepiej na scenie zaprezentowała się niemiecka Xandria wykonująca muzykę z pogranicza gothic metalu i metalu symfonicznego. Sobota to dzień Festiwalu, który przyciąga corocznie najwięcej fanów i tak samo było tym razem. Dwie gwiazdy „mroku” zaprezentowały się bardzo dobrze. Garden Of Delight i Fields Of The Nephilim zagrali „porządne” koncerty, ale też nie były to jakieś „odkrywcze” wydarzenia muzyczne. W każdym razie fani nie powinni być rozczarowani.

W trakcie CP funkcjonuje też druga scena w byłym kościele ewangelickim – warto tam zaglądać kiedy na dziedzińcu gra ktoś mniej interesujący. Klimat koncertów jest bardziej klubowy ale muzyka chyba jeszcze bardziej mroczna niż na zamku.

Castle Party to nie tylko muzyka, ten festiwal to swojego rodzaju „zlot czarownic” i wielbicieli stylu Gothic. Co roku na cztery dni do Bolkowa ściągają fani z całej Europy, bajecznie przebrani świetnie się bawią i mają okazję do spotkania. Stylizacje nierzadko są bardzo kosztowne ale i efektowne. Rozrzut wiekowy jest bardzo szeroki – od nastolatków po rodziców z dziećmi i prawdziwych seniorów.

Warto odwiedzić Bolków podczas Castle Party nawet jeżeli nie interesuje Was muzyka tego rodzaju. Miasteczko zupełnie zmienia się na te kilka dni, fani chętnie rozmawiają i pozwalają się fotografować. Warto poczuć ten klimat.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress