A więc strajk!

Nie doszło do porozumienia między związkami zawodowymi nauczycieli a rządem, zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym rozpoczął się strajk w placówkach oświatowych.

W Świebodzicach w proteście biorą udział wszystkie placówki z wyjątkiem PSP nr1 (nowa szkoła z jedną klasą I) i przedszkola nr3 (nie ma związków zawodowych). Strajk ma podłoże ekonomiczne, nauczyciele domagają się natychmiastowej podwyżki wynagrodzeń. Przedstawiciele ZNP i FZZ – związków zawodowych, które nie podpisały wczoraj wieczorem porozumienia, mówili o tym, że rząd nie przygotował żadnych nowych propozycji, a zaproponowany w piątek kontrakt społeczny był nie do przyjęcia.

Brak reakcji ministerstwa edukacji i rządu na niezadowolenie nauczycieli sygnalizowane od dwóch lat oraz manipulacja danymi statystycznymi dotyczącymi zarobków przepełniła czarę goryczy, doszło do rozpoczęcia bezterminowego strajku.

W internecie prowadzona jest zmasowana akcja hejtu skierowana przeciwko nauczycielom. Zamiast dążyć do zażegnania konfliktu, zaostrza się niechęć do protestujących… Niszczone są resztki szacunku i autorytetu dla uczących. Mimo nagonki wielu rodziców rozumie i popiera akcję strajkową.

W Świebodzicach pojedyncze dzieci zgłosiły się do szkół, gdzie nie pozostały bez opieki, niewielkie grupki korzystają również z oferty MDK, Biblioteki i Świetlicy Środowiskowej.

5 thoughts on “A więc strajk!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress