Aleje Lipowe w remoncie

Rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Aleje Lipowe w Świebodzicach. Na razie zamknięty dla ruchu jest odcinek od Kolejowej do Żwirki i Wigury.

Niebawem jednak zostanie wyłączona część Alei Lipowych od ul. Kolejowej do Krótkiej, remont tego fragmentu ma potrwać do 2 miesięcy. Tymczasowo utrudnione jest dojście do targowiska, czynne są dwa wejścia – od ul. Wolności i przy Żwirki i Wigury. Zmienione zostały trasy przejazdu autobusów – utworzone są tymczasowe przystanki: koło poczty na ul. Świdnickiej oraz na Wolności poniżej ul. Krótkiej.

Remont Alei Lipowych to pierwsza duża inwestycja w kadencji burmistrza Pawła Ozgi, która jest jego pomysłem. Nie była elementem programu wyborczego, jest więc pewnego rodzaju niespodzianką. Jak podawał w mediach burmistrz, chce by po remoncie Aleje Lipowe były ulicą jednokierunkową…

Wykonawcą prac jest Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe „COM – D” Sp. z o.o. z Jawora (lider konsorcjum) oraz Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo
Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry. Wartość inwestycji to prawie 1 324 tys. zł – połowa kwoty, którą zamierzała przeznaczyć gmina zgodnie z założeniami do przetargu.

W bieżącym roku, w Świebodzicach, jak do tej pory nie przeprowadzono ani jednego postępowania przetargowego oraz w trybie zamówień do 30 tys. Euro o charakterze inwestycyjnym.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress