Będzie rondo na DK 35 między Mokrzeszowem a Świdnicą

Kończą się prace nad przebiegiem drogi S5 na odcinku z Wrocławia do węzła z drogą S3 w Sadach Dolnych, jednak zanim powstanie ta droga, odciążająca drogę krajową DK35 z Wrocławia do Wałbrzycha minie jeszcze trochę czasu…

Jak czytamy na stronach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zanim powstanie nowa droga, zostanie przebudowane jedno z niebezpieczniejszych skrzyżowań w okolicy. Na skrzyżowaniu dróg łączących Mokrzeszów ze Świdnicą i Komorów z Witoszowem powstanie rondo. To skrzyżowanie, na którym dochodzi do wielu wypadków, a „skręt w lewo” wymaga od kierowców wiele cierpliwości.

Przygotowanie i realizacja tej inwestycji planowane są w latach 2022-2025. Planowana rozbudowa obejmie budowę odwodnienia drogi wraz z kanalizacją deszczową, wykonanie urządzeń ochrony środowiska oraz budowę kanału technologicznego. Skrzyżowanie i przejścia dla pieszych zostaną doświetlone.

Został rozpisany przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę wymienionego skrzyżowania. Termin składania ofert minął 15 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u