Codzienny „dzień dziecka” w zamku Książ

Z okazji Dnia Dziecka prezentuję zdjęcia autorstwa książańskiego kucharza Louisa Hardouina, których bohaterami są dzieci.

Beztroskie dzieciństwo które uwieczniono na fotografiach należało do synów zamkowego kucharza Louisa Hardouina, który pracował w zamku w latach 1909 – 1932. Pochodzący z Francji mistrz patelni został zatrudniony przez Hansa Heinricha XV i jego żonę Daisy, po tym jak zachwycili się jego daniami serwowanymi w Ambasadzie Austro-Węgier w Londynie, gdzie wcześniej pracował. W Książu nie tylko gotował, ale także dawał ujście swojej pasji, którą było fotografowanie.  Kolekcja ponad 1000 szklanych diapozytywów i historycznych odbitek przedstawiająca Książ, jego otoczenie i mieszkańców przetrwała w kanadyjskim domu wnuczki Louisa Hardouina, Pani Jean Wessel. To dzięki jej dobrej woli zdjęcia powróciły do Książa i są pokazywane dziś w dawnych apartamentach księżnej Daisy w Zamku Ksiaż w Wałbrzychu na wyjątkowej wystawie „Książ od kuchni w obiektywie nadwornego Louisa Hardouina”.

Wystawa zdjęć Louisa Hardouina jest udostępniona na stale, można je zobaczyć podczas zwiedzania zamku – to około 200 obrazów w dużych powiększeniach, Więcej można zobaczyć w albumie wydanym w trzech wersjach językowych.

Z okazji Dnia Dziecka w Zamku Książ zostały przygotowane specjalne atrakcje dla najmłodszych również 2 i 3 czerwca, więcej informacji TUTAJ.

(Opracowano na podstawie materiałów nadesłanych z Zamku Książ.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress