Dotacja na „kopciuchy” w Świebodzicach jeszcze przez trzy tygodnie!

Po raz drugi radni opozycyjni poprawili uchwałę burmistrza w sprawie dofinansowania wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła.

Pierwotny projekt programu wsparcia wymiany „kopciuchów” przygotowany przez burmistrza Ozgę zabezpieczał kwotę 50 tys. zł co wystarczało na dotację dla 12 osób! To był fikcyjny program, bez znaczenia dla poprawy jakości powietrza w Świebodzicach, stworzony tylko po to, aby móc się nim chwalić, że w ogóle był. Maksymalna dotacja mogła wynieść 4 tys. zł.

Jeszcze latem radni zwiększyli w budżecie gminy kwotę przeznaczoną na ten program do 550 tys. zł. i wysokość pojedynczej dotacji do 5 tys. zł. Okazało sie to „strzałem wdziesiątkę” mimo, że burmistrz Ozga miał inne pomysły na te pieniądze. Do września z dotacji skorzystało około 80 osób. Czyli w Świebodzicach zniknęło 80 dymiących pieców, mimo, że gmina nie prowadziła jakiejkolwiek akcji informacyjnej na ten temat.

Możliwość składania wniosków miała się skończyć na koniec września. Ponieważ w budżecie zostało jeszcze „trochę” pieniędzy na ten cel, radni, odczas sesji Rady Miejskiej w dniu 4 października wydłużyli termin składania wniosków do końca października. Pierwotnie radni planowali wydłużenie do końca roku, jednak ze względów formalnych nie było to możliwe.

Jeżeli palisz węglem, w starym piecu, to możesz jeszcze w tym roku otrzymać w Świebodzicach dofinansowanie, na jego wymianę. Spiesz sie ze złożeniem wniosku. Inwestycja musi być wykonana i rozliczona do końca roku. Wniosek należy złożyć do końca października. O szcególy pytaj w Urzędzie Gminy.

Dodaj komentarz

Jesteśmy na Facebook'u