Europejska Noc Muzeów w okolicach Świebodzic.

17 maja odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów. Akcja polega na udostępnieniu obiektów muzealnych w godzinach nocnych, czyli wtedy gdy normalnie są zamknięte… i dodatkowo bezpłatnie.

Nie mamy w okolicy zbyt wielu muzeów i niestety tylko niektóre z nich włączają się do akcji… W tym roku wyszukałem dla Was trzy propozycje:

Muzeum w Wałbrzychu, ul. 1 Maja 9, w programie:
Wystawa prac Stanisława Możdżenia • Wystawa fotografii „Wałbrzych tete-a-tete” Mirosława Maciejewskiego • Ogrodowe śledztwo • Warsztaty detektywistyczne • Pokaz odlewania figurek ceramicznych • Kiermasz książek • Konkurs na przebranie „Ja- Sherlock”
początek o godzinie 19

PLAKAT B2

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, w programie:
bezpłatne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, Dla zainteresowanych, za opłatą 6.00 zł/os. organizowany będzie przejazd po Trasie Parowozowej Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.
początek o godzinie 18

Noc-Muzeów-2014-1024x726

i najciekawsza propozycja:
Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy
W programie między innymi bezpłatne projekcje filmu o obozie koncentracyjnym Gross-Rosen we wspomnieniach więźniów, przejście z przewodnikiem dawną ulicą obozową oświetloną zniczami i wejście na teren historycznego kamieniołomu, w przeszłości miejsce pracy, cierpienia i śmierci tysięcy więźniów z Polski i 23 krajów Europy. Nocne zwiedzanie tego miejsca dostarcza niezapomnianych wrażeń…

PLAKAT-maj-2014

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u