Gala parowozów w Jaworzynie Śląskiej, wystawa malarstwa Jaśnikowskiego.

Z pewną „taką nieśmiałością” wybrałem się na Galę Parowozów do Jaworzyny Śląskiej, w końcu ile razy można oglądać to samo (do Jaworzyny jest kilka kilometrów ze Świebodzic). Ku mojemu zaskoczeniu muzeum ma się lepiej. Lepiej niż dwa lata temu, kiedy byłem tam ostatnio… Sporo nowych eksponatów, uporządkowane zbiory w wielu salach i coraz więcej parowozów!

Sobotnie popołudnie miałem wolne, więc córka do samochodu i jedziemy! O 14:30 był zaplanowany, jako atrakcja Gali, wernisaż wystawy niesamowitego malarstwa Jarosława Jaśnikowskiego. Surrealistyczne obrazy o żywych kolorach i nieoczekiwanych połączeniach motywów robią ogromne wrażenie chyba na każdym oglądającym. Autor był na wystawie, chętnie rozmawiał, podpisywał albumy i katalogi.

Sama Gala świetnie przygotowana, cały czas „coś” się dzieje. Sporo lokomotyw „pod parą”, pokazy manewrowania, gwizdy, przejażdżki… Dla miłośników techniki kolejowej to wielka atrakcja, z pewnością można tam spędzić cały dzień i nie znudzić się.

Jeszcze jutro, w niedzielę można odwiedzić imprezę, od godziny 10 do 17 zostanie zaprezentowane siedem parowozów. Będzie można przejechać się „letnim” wagonem ciągniętym przez parowóz. Bilety 10 (ulgowy) i 15 zł. Polecam.

Sebastian Biały

_EB_8250

SEB_8274

SEB_8284

SEB_8280

SEB_8282

_EB_8263

_EB_8264

_EB_8299

_EB_8312

_EB_8321

_EB_8344

SEB_8301

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress