Jak kania dżdżu potrzebujemy jubileuszu…

Jubileuszowy, siedemdziesiąty rok funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, przypadł na bardzo trudny czas- epidemii, lockdownów i niepokoju ostatnich tygodni związanych z wybuchem wojny w Ukrainie.

Kilkakrotnie przekładany, a jednak wyczekiwany, jak nigdy dotąd. Bo jak nigdy dotąd – w niestabilnym, rozedrganym świecie, ogarniętym przez chaos, niepewność jutra, niespodziewane kataklizmy – potrzebujemy wspomnień, z czasów, w których czuliśmy się pewniejsi, żyło nam się spokojniej, a ludzie częściej się uśmiechali i mówili sobie dobre słowa. Potrzebujemy kontaktu, bliskości i życzliwości, spotkań z bliskimi nam ludźmi, zapamiętanymi ze szkolnej ławy. Bo przecież po to są jubileusze, by naładować akumulatory pozytywną energią i iść swoją drogą z ocalanymi ulotnymi chwilami…

Zaczniemy więc – na razie nieśmiało – publikując na FB listy uczniów i fotografie kolejnych roczników. A potem będziemy się rozkręcać, by w czerwcu, gdy nastąpi kumulacja obchodów, zaskoczyć Państwa, a może olśnić, wzruszyć, poruszyć, mentalnie przytulić, bo przecież jesteśmy jedną wspólnotą, społecznością – dziećmi w czasie. Dziećmi naszej Alma Mater.

Prosimy o komentowanie naszych publikacji, uzupełnianie ich własnymi wspomnieniami, fotografiami, korektę, jeśli zdarzą się błędy (co jest pewnie nieuniknione). Chcielibyśmy bowiem w tym miejscu stworzyć wirtualną „Księgę Absolwentów”- Państwa wspólne dzieło wspominkowe- ku pamięci naszej i następnych pokoleń.

Prosimy również o propozycje i podpowiedzi, jak chcielibyście Państwo Jubileusz „obejść”, świętować. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcecie Państwo zaangażować się w jego organizację.

Jubileuszowy, 70-ty Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, odbędzie się 11 czerwca 2022 roku, szczegóły wydarzenia podamy już wkrótce.

A historia szkoły zaczęła się tak…

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u