Koniec szkoły! Niech żyją wakacje!

Dzisiaj ostatni dzień roku szkolnego, wszystkim uczniom życzę bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji. Rodzicom i nauczycielom należy się szacunek i podziękowanie, szczególnie za ostatnie miesiące pracy w odmiennych niż zwykle warunkach.

To bardzo nietypowy rok szkolny, od marca w budynkach szkolnych nie rozbrzmiewał dzwonek bo nie było w nich dzieci, a nauka przeniosła się do internetu. Możliwość zakażenia koronawirusem to było wielkie wyzwanie dla nauczycieli, uczniów i rodziców… Zakończenie szkoły bez apelu i uroczystego wręczenia świadectwa… bez życzeń od wychowawcy i podziękowań. Jaki skutek będzie miało zdalne nauczanie przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy. Duże wyzwanie przed absolwentami, rekrutacje do szkół kolejnego stopnia przebiegają w innych terminach niż standardowo, w Świebodzicach ma „ruszyć” technikum oraz rozszerzona oferta szkoły branżowej…

Ministerstwo Edukacji zapowiada, że od września uczniowie wrócą do szkół. Czy są przesłanki aby tak twierdzić? Lekarstw i szczepionki z pewnością nie będzie. Czy coś zmieni się, jeżeli chodzi o epidemię w ciągu dwóch miesięcy? Z pewnością kolejny rok szkolny jest wielką niewiadomą… Pewne jest to, że 1 września 2020 wypada we wtorek.

Zaczynają się wakacje, w tym roku potrwają 73 dni! Wszystkim uczniom życzę udanego wypoczynku, wakacyjnej przygody i świetnej pogody.

Basen odkryty w Świebodzicach rusza od 3 lipca, niestety w restrykcjach obowiązujących przepisów przeciwepidemicznych. Na całym obiekcie będzie mogło przebywać maksymalnie 2,5 tys. osób, w tym samym czasie, w dużym basenie popływa 250 osób, a w „bucie” 100… Ceny biletów pozostają takie jak w ubiegłym roku (podstawowe stawki w tygodniu: 6 zł normalny, 3 zł ulgowy, 1 zł dla dzieci ze Świebodzic), zmianą jest wydłużony czas otwarcia, w tym roku kąpielisko będzie czynne od 10:00 do 19:00.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress