Kryzys samorządowy w Świebodzicach – poseł Zyska apeluje do burmistrza o zmianę stosunku do Rady (video)

Słowa krytyki usłyszał burmistrz Świebodzic podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 30 grudnia 2020.

Poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska zabrał głos na temat kryzysu samorządowego w Świebodzicach wywołanego przez burmistrza Pawła Ozgę na przełomie 2019 i 2020 roku, kiedy to Ozga podjął decyzję o zerwaniu koalicji z Obywatelskimi Świebodzicami.

Paweł Ozga usłyszał między innymi o tym, że szkodzi interesom Świebodzic przez niewłaściwą politykę informacyjną odnośnie inwestora – koreańskie firmy SK Innovation. Firma ta „szuka” miejsca w Polsce, gdzie będzie mogła zainwestować w budowę fabryki produkującej podzespoły do telewizorów (Świebodzice ciągle są brane pod uwagę, ale rozgrywanie rozmów w konflikcie  z radnymi „nie służy sprawie”). Poseł wskazał na małe zaangażowanie burmistrza w pracę na rzecz miasta, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji nt. Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalny, gdzie Paweł Ozga nie zabiegało o wsparcie dla swoich projektów. Paweł Ozga wykazał brak inwestycji i chęci do pracy, brak szacunku dla mieszkańców, brak pomysłów i woli współpracy z radnymi, upolitycznienie funkcji burmistrza, niezrozumienie samorządu i demokracji oraz wykorzystywanie mediów opłacanych z publicznych środków do szkalowania osób.

Cała wypowiedź Posła Ireneusza Zyski:

Podczas wskazanej sesji poruszone zostały również tematy związane z zamiarem przeprowadzenia zmian majątkowych w nieruchomościach miejskich spółek i wniosków z kontroli w Miejskim Domu Kultury przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną. O tych sprawach napiszę w kolejnych artykułach.

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u