Nocne zwiedzanie zamku Grodno w Zagórzu Śląskim

Po raz drugi odbyła się nocna wycieczka do zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.

W piątek przed godziną 18, na placu przy przystanku autobusowym w Zagórzu Śląskim zjawił się mężczyzna w długim płaszczu i naręczem pochodni – to pan Andrzej Nitkiewicz, przewodnik z zamku Grodno. Na miejscu zebrała się już grupa amatorów nocnej przygody… Po krótkim przywitaniu wyruszyliśmy w górę oświetlając drogę żywym ogniem. Na górze czekała gorąca herbata i kawa oraz paliło się ognisko. To na rozgrzewkę, choć przy tegorocznej zimie rozgrzewki raczej nikt nie potrzebował. Nocne wejście na zamek to okazja aby doświadczyć trochę innych wrażeń, zwykłe miejsca za dnia, w nocy stają się mrocznymi zakamarkami w których czają się duchy historii. Oczywiście nie zabrakło opowieści przewodnika o historii zamku i okolic. Można też było wejść na wieżę rozglądać się za światełkami okolicznych miejscowości. Jak mówił pan Andrzej, pomysł nocnego zwiedzania jest w fazie rozwojowej i będzie wzbogacany o dodatkowe atrakcje, mają pojawić się rycerze i piękne niewiasty z Bractwa Zamku Grodno. Zwiedzanie trwa około 1,5-2 godziny, potem można jeszcze na chwilę przysiąść przy ognisku.

Bilet turyści indywidualni 30 zł / osoba

Najbliższe terminy: 23 lutego o godz. 18:00, 30 marca o godz. 20:00, 27 kwietnia o godz. 20:00
Zapisy: Obowiązują wcześniejsze zapisy na nocne zwiedzanie, mailowo na: biuro@zamekgrodno.pl bądź telefonicznie 74 845 33 60 lub kom. 723 973 354.
Istnieje możliwość wcześniejszej zapłaty za nocne zwiedzania na rachunek bankowy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu o numerze: 46 9531 1016 2001 0000 4457 0001 wpisując w tytule: Opłata za nocne zwiedzanie w dniu…
Ze względu na trasę nocnego zwiedzania uczestnicy proszeni są o zakładanie wygodnego, płaskiego obuwia. Koniecznie prosimy zabrać ze sobą latarki. Uwaga: Wyruszamy z ronda w Zagórzu Śląskim przy ul. Głównej!

Komentarze

3 thoughts on “Nocne zwiedzanie zamku Grodno w Zagórzu Śląskim

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress