Po co, Świebodzicom, takie obciążenie? Przepadło 300 tys. zł…

Dawny internat zespołu szkół zawodowych w Świebodzicach otrzymany od starosty świdnickiego za 1 zł z przeznaczeniem na „Dom złotego wieku” stanowi dzisiaj niepotrzebne obciążenie  dla Świebodzic. Przez ostanie pięć lat na ochronę gmina wydała 300 tys. zł…

Przez całą kadencję, burmistrz Ozga, podjął tylko dwie próby rozwiązania problemu – skierował pisma do starosty świdnickiego. W tym czasie, mimo wydatkowania ok. 300 tys. zł na ochronę, budynek ulegał erozji technicznej – okna są powybijane, do środka dostaje się woda, mury są niszczone przez porastające rośliny (dziś to już są drzewa!).

Szkoda tych pieniędzy, szkoda tego obiektu – na jednej ze ścian znajduje się tabliczka „Uwaga, grozi zawaleniem”… „Prezent” od starosty przekracza zdolność gminy na jego zagospodarowanie, utrzymywanie w dalszym ciągu takiego status quo to zwykła niegospodarność.

Obiekt ochraniała firma Beta należąca do dobrego znajomego Pawła Ozgi, firma ta „ochrania” zresztą większość obiektów związanych z gminą Świebodzice od czasu ostatnich wyborów w 2018 roku i zmiany burmistrza na obecnego.

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u