Premiera spektaklu „Niedotyk” – triumf Olgi Sargalskiej

Talent, dojrzałość i pasja – to słowa, które doskonale opisują młodą artystkę – Olgę Sargalską, tegoroczną absolwentkę Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Jej najnowszy monodram pt. „Niedotyk”, oparty na tekstach Danuty Góralskiej-Nowak, w reżyserii Grzegorza Stawiaka, miał premierę 26 kwietnia w „Teatrze Dramatycznym” w Wałbrzychu. To już trzeci spektakl, w którym Sargalska wystąpiła na tej prestiżowej scenie.

„Niedotyk” to wyjątkowe przedstawienie, które bada głębokie tematy społeczne i ludzkie emocje. Monodram skupia się na historii jednej kobiety, która stara się zidentyfikować własną tożsamość i znaleźć swoje miejsce w świecie. Teksty Danuty Góralskiej-Nowak zapewniają doskonałe tworzywo dla opowiedzenia tej uniwersalnej historii, a reżyseria Grzegorza Stawiaka dodaje jej niezwykłej głębi.

Premiera „Niedotyku” była prawdziwym triumfem Olgi Sargalskiej. Młoda aktorka udowodniła swoją dojrzałość  i  talent sceniczny. Jej interpretacja postaci poruszała i była bardzo autentyczna,  a sposób, w jaki  w nią wcieliła , zaowocował dogłębną refleksją nad sensem życia i jego jakości w czasie pandemii, oraz wartości, jakie wybieramy na swojej drodze.

Już od pierwszych chwil spektaklu Olga  przykuwała uwagę  oryginalnością sceniczną i mocno utrzymywała widzów w napięciu. Jej energia i sposób artykulacji sprawiał, że w ograniczonej i ascetycznej scenografii każde słowo, gest i spojrzenie miało szczególne znaczenie. Występ aktorki był pełen emocji, a jej umiejętność poruszania się po scenie i manipulowania przestrzenią wywarła duże wrażenie.

Dodać należy, że Olga Sargalska nie jest obcą twarzą na deskach „Teatru Dramatycznego” w Wałbrzychu. Od trzech lat jest uczestniczką grupy teatralnej „Trzeci Teatr” prowadzonej przez p. Grzegorza Stawiaka, skupiającej młodych artystów, pasjonatów teatru (warto dodać, że z tej grupy wywodzi się aktor „Teatru Narodowego” w Warszawie, znany też z wielu ambitnych realizacji filmowych- Mateusz Rusin- również absolwent LO w Świebodzicach).

„Niedotyk” to kolejny spektakl, w którym młoda artystka wystąpiła . Jej poprzednie role również spotkały się z uznaniem publiczności, jednak ten ostatni wyróżnia się dojrzałością artystyczną i oryginalnością wyrazu.

Oldze serdecznie gratulujemy, życzymy sukcesów na niwie teatralnej, a teraz trzymamy kciuki za wspaniale zdaną maturę, która otworzy drogę do wymarzonych studiów.

Ewa Grochowska – ambasadorka „Szaniawskiego”

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u