Ruszają 13. Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne

W dniach 20-26 listopada w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu teatralny maraton! Ruszają 13. Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne, jeden z najważniejszych festiwali teatralnych na Dolnym Śląsku. W tym roku tematem FANABERII będzie STRACH!

Postawimy pytania: Czego się boi człowiek u progu XXI wieku?
Przerażają nas horrory i trupy chowające się w szafie, a może bardziej postępująca cywilizacja?

FANABERIE to gratka dla teatromanów – do Wałbrzycha przyjeżdżają teatry z Polski, prezentując spektakle nigdy wcześniej niepokazywane. Na wałbrzyskiej scenie zagoszczą spektakle nagradzane na najważniejszych polskich festiwalach i aktorskie gwiazdy np. : Joanna Szczepkowska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Karolina Gorczyca, Wojciech Kalarus. Przedstawimy spektakle z gatunku klasycznego horroru, groteski makabrycznej, baśni,  teatru absurdu i koncerty „pełne grozy”.
W ciągu siedmiu festiwalowych wieczorów pokażemy osiem spektakli, koncert i „performance psychoromantyczny”. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Ostatniego dnia Publiczność wręczy swoją nagrodę – FANABERIĘ PUBLICZNOŚCI.

FANABERIE   to także wydarzenia towarzyszące. Codziennie zaprosimy Widzów na moderowane dyskusje z Twórcami w KLUBIE FESTIWALOWYM. Urządzimy STRASZNE DISCO, wyjdziemy na miasto w ZOMBIE WALK, zabierzemy na nocną przechadzkę po Teatrze w ramach akcji PRZYJDŹ, JEŚLI SIĘ NIE BOISZ! Zaprezentujemy GABINET STRACHU. Będziemy też oswajać strach poprzez dyskusję, a w STRASZNYM KINIE oglądać najgorszy horror świata.
W czasie Festiwalu będzie działał PUNKT POBORU STRACHU, gdzie gromadzić będziemy lęki wałbrzyszan 2015, które na zakończenie umieścimy w KAPSULE STRACHU i zakopiemy.

13. Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne: dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego współfinansowano z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

FANABERIOM towarzyszy: „X Wałbrzyski Pomost Teatralny” oraz 14. Wałbrzyska Scena Festiwalu „WROSTJA”. Współfinansowane przez: Miasto Wałbrzych

Program FANABERII umieszczony jest w KALENDARZU IMPREZ 

Fanaberie

 

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u