Sukces uczennicy LO w Świebodzicach w Powiatowym Konkursie Literackim „Lir…rodzaj różny”

Agnieszka Głód jest utalentowaną uczennicą klasy maturalnej świebodzickiego LO. Jej wszechstronne zainteresowania humanistyczne owocują bardzo różnorodnymi realizacjami – Aga uprawia wiele gatunków literackich – pisze wiersze, opowiadania, bajki, ale także eseje, artykuły, felietony. Recenzuje również ważne wydarzenia kulturalne, m.in. kolejne premiery spektakli „Teatru Dramatycznego” w Wałbrzychu, którego jest częstą bywalczynią. Od trzech lat bierze też udział i zdobywa nagrody w licznych konkursach literackich i plastycznych różnego szczebla. Bo plastyka to Jej kolejna pasja.

Warto wspomnieć, że jako uczennica klasy o wymagającym i czasochłonnym profilu biologiczno- chemicznym, (ze średnią ocen 5.56), stypendystka Prezesa Rady Ministrów, jest osobą bardzo zorganizowaną i znajduje czas na pielęgnowanie swoich pasji.

Tym razem Agnieszka została laureatką wyróżnienia  w kategorii „Na granicy słowa, dźwięku i rytmu”- w XXIII Powiatowym Konkursie Literackim „LIR… rodzaj różny”. Profesjonalne jury, złożone ze świdnickich polonistów i pisarzy, doceniło wartość artystyczną  pracy pt. „Owieczka w stadzie”.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się  w siedzibie organizatora konkursu – III LO w Świdnicy.

Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę, żeby zdolności, poparte pracą i konsekwencją, zaowocowały świetnie zdaną maturą, dostaniem się na wymarzony kierunek studiów oraz kolejnymi nagrodami i wyróżnieniami na artystycznej niwie.

Opiekunka literacka – Ewa Grochowska

Dodaj komentarz

Jesteśmy na Facebook'u