Victoria Świebodzice MP! To wielki sukces!

Tytuł Mistrza Polski Juniorek wywalczyły piłkarki ręczne naszej Victorii. Finałowy turniej odbył się w miniony weekend w Radomiu.

Do finałowych rozgrywek stanęły cztery najlepsze drużyny z Polski: SPR Pogoń 1945 Zabrze, MKS PR Gniezno, PreZero APR Radom i MKS Victoria Świebodzice. Półfinałowy mecz Świebodziczanek z Radomiankami był bardzo emocjonujący, zakończył się po drugiej serii rzutów karnych. W niedzielnym finale Victorianki, już zdecydowanie, wygrały z Zabrzankami (26:16) choć początek meczu był wyrównany i w ciągu 23 minut padło tylko 15 bramek (8:7). Gospodynie turnieju nie miały lekko, w walce o trzecie miejsce, rozstrzygnięcie również odbyło się rzutami karnymi – tym razem więcej szczęścia miały Radomianki.

Tytuł Mistrza Polski to ogromny sukces wypracowany przez długi czas treningów i wyrzeczeń, ogromny sukces dla trenerki Dominik Daszkiewicz-Kwadrans oraz prezes klubu MKS Victoria Świebodzice Agaty Kalafut. Sukces tym większy, że działalność kluby nie leży w zainteresowaniu obecnych władz miasta. Wyjazdy na turnieje odbywały się prywatnymi środkami transportu sympatyków i osób bezpośrednio zaangażowanych w działalność klubu.

Jak wiadomo, tego typu działalność wymaga finansowania ze środków publicznych, zwrotem jest promocja miasta i satysfakcja z osiągniętego sukcesu. W Świebodzicach, pod względem finansowym, klub MKS Victoria Świebodzice jest gorzej traktowany przez burmistrza na korzyść podmiotów komercyjnych, które nie wymagają wsparcia finansowego.

Piłkarkom z naszego MKS życzę kolejnych sukcesów, a trener wytrwałości i następnych zawodniczek do trenowania. Gratuluję ogromnego sukcesu!

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u