Zamek Książ koło Świebodzic czeka na gości

Koronawirus daje niespotykana szansę aby „zgubić” się w korytarzach jednego z największych zamków w Polsce.

Zamek Książ koło Świebodzic i Palmiarnia w Lubiechowie po prawie dwumiesięcznej kwarantannie zostały otwarte dla zwiedzających. To prawdziwa okazja aby w spokoju, bez tłoku zwiedzić zakamarki zamku, może zrobić sobie sesję zdjęciową… Co prawda w zamku obowiązuję standardy przeciwepidemiczne ale obiekt jest tak duży, że innych turystów spotyka się tylko od czasu do czasu…

Regulamin zwiedzania Zamku Książ w Wałbrzychu, tarasów oraz Palmiarni powstał na podstawie wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz głównego Inspektora sanitarnego. Trasa jest jest jednokierunkowa, przygotowana tak aby nie powodować przypadkowych skrzyżowań zwiedzających. W trakcie oczekiwania na wejście do zamku, na tarasy i do Palmiarni oraz podczas zwiedzania konieczne jest zachowanie co najmniej 1,5-metrowego dystansu oraz zakrywanie nosa i ust. Osoby, które nie będą posiadały maseczek, nie będą wpuszczane na teren Zamku Książ, tarasów i Palmiarni. Odmowa wstępu z powyższego powodu nie upoważnia do zwrotu należności za bilet. Liczba osób obecnych w jednym czasie w zamkowych wnętrzach, na zamkowych tarasach oraz w Palmiarni jest limitowana i ustalona na podstawie zaleceń inspektoratu sanitarnego. Przed wejściem konieczna jest dezynfekcja rąk w miejscu wskazanym przez obsługę. W celu zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzającym oraz pracownikom klamki, poręcze schodów oraz inne elementy wyposażenia wnętrz, znajdujące się na trasach zwiedzania, poddawane są regularnej dezynfekcji.

Zamek czynny jest w godzinach:
Poniedziałek – czwartek: 11.00 – 16.00
Piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 17.00

Zamkowe tarasy czynne są w godzinach:
Poniedziałek – czwartek: 11.00 – 17.00
Piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 18.00
Palmiarnia czynna codziennie w godzinach 10.00 – 18.00

Najłatwiej i najszybciej można nabyć bilety przez internet. Wnętrza Zamku Książ zwiedza się z audioprzewodnikiem, zamkowe tarasy oraz Palmiarnię zwiedza się indywidualnie, bez przewodnika.

5 thoughts on “Zamek Książ koło Świebodzic czeka na gości

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u