Zamieszanie przez Jeleniogórską w Świebodzicach…

Dzisiaj rozpoczął się remont ulicy Jeleniogórskiej w Świebodzicach w Drodze Krajowej nr 34, wywołało to sporo zamieszania, choć na razie zamknięte jest tylko jedno skrzyżowanie…

Aktualnie frezowana jest nawierzchnia skrzyżowania Jeleniogórskiej, Łącznej i Ofiar Oświęcimskich i odcinek do ul. 11 listopada (ten wyjazd z os. Piastowskiego jest przejezdny). Ruch tranzytowy do Dobromierza kierowany jest przez Strzegom – to powoduje spore zamieszanie, wielu kierowców jadących na pamięć zawracało dzisiaj przed mostem szukając innej drogi, co komplikowało sytuację na kierunku Strzegomska – Wałbrzyska. Większość kierowców wyjeżdżających z os. Piastowskiego również forsowało drogę ulicami Łączną i Strzegomską…

Aktualnie z osiedla można wyjechać na ulicę Jeleniogórską przez 11 listopada i wyżej 3 maja, dalej ulicą Cichą i Pogodną można dostać się do Ofiar Oświęcimskich (ograniczenie dla poj. do 3,5 t) lub Kamiennogórską przez Stare Bogaczowice do Szczawna i Wałbrzycha (tą drogą, ze Świebodzic do centrum Wałbrzycha jest o ok. 7 km dalej niż normalnie).

Objazd tranzytowy do Dobromierza poprowadzony przez Strzegom jest drogą dłuższą o 13 km, samochody osobowe mogą pojechać skrótem przez Olszany – o 5 km dalej niż normalnie.

Remont ulicy Jeleniogórskiej będzie prowadzony etapami i sytuacja będzie się zmieniać, po udrożnieniu obecnie zajętego skrzyżowania, poprawi się wyjazd z osiedla w kierunku Wałbrzycha. Tranzyt przez Strzegom będzie uciążliwy do połowy października (taki jest termin zakończenia całego przedsięwzięcia).

Obecna sytuacja pokazuje jak krytyczne są warunki lokalnej komunikacji i jak niezbędne jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza miasto.

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u