Co z tym referendum? Ponoć odwołane…

Takie plotki rozpowszechniają zwolennicy obecnego burmistrza, licząc na niewystarczającą frekwencję. Jak to plotki – nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Referendum w Świebodzicach w sprawie odwołania Pawła Ozgi z funkcji burmistrza odbędzie się w zmienionym terminie.

Postanowieniem Komisarza Wyborczego, w związku z zagrożeniem wywołanym COVID zostało zawieszone głosowanie w referendum wyznaczone na 30 maja 2021. Nowy termin zostanie ustanowiony po wydaniu opinii przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Postanowienie zostało wydane w dniu 11-go maja, a więc na 19 dni przed pierwotnym terminem głosowania. Z tego powodu nowy termin głosowania zostanie ustanowiony na co najmniej 19 dzień od daty jego podania. Tak aby kampania referendalna z obowiązującą, nową, datą głosowania nie była krótsza od zaplanowanej wcześniej. W oczekiwaniu na wskazanie nowego terminu można prowadzić kampanię, choć nie wiadomo kiedy odbędzie się głosowanie…

Kampania referendalna w Świebodzicach rozkręca się dosyć ospale, w przestrzeni publicznej pojawiło się kilka banerów, na tablicach ogłoszeniowych rozlepione są dwa rodzaje plakatów, kolportowana jest ulotka. To materiały zachęcające do udziału w głosowaniu „TAK dla Świebodzic” oznakowane przez Obywatelskie Świebodzice, Wspólne Świebodzice, Zjednoczoną Prawicę i Młodych dla Świebodzic.

Burmistrz Paweł Ozga nie prowadzi działań informacyjnych, choć mógłby wykorzystać referendum do potwierdzenia swojego mandatu wyborczego. Jedyne działania z jego strony wykonują pracownicy Miejskiego Domu Kultury, którzy w godzinach pracy niszczą i zaklejają plakaty oznakowane i umieszczone na tablicach wyłącznie do tego przeznaczonych…

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym takie działanie jest sankcjonowanym karnie wykroczeniem.

Informacje na temat referendum zebrane są na stronie internetowej www.30maja.pl

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u