Czy wzrosną podatki od nieruchomości? Co z ceną za wywóz śmieci?

Na najbliżeszej sesji rady miejskiej w Świebodzicach będzie procedowana uchwała w sprawie stawek podatku od nieruchomości – burmistrz chce podwyżek.

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się już jutro (29 września) o godzinie 16:00. W internecie dostępna będzei transmisja on-line pod adresem: https://www.bip.swiebodzice.pl/transmisja-online/342.

W porządku obrad znajduje się uchwała przygotowana przez burmistrza Pawła Ozgę zwiększająca podatki od nieruchomości w Świebodzicach. Wzrost podatków od nieruchomości Ozga forsował już w ubiegłym roku i radni ne przyjęli podwyżek. W tym roku mamy kolejną próbę. Przypominam, że jedną z obietnic wyborczych obecnego burmistrza było, nie tylko zamrożenie ale wręcz obniżenie podatków od nieruchomości.

W porządku obrad nie znalazł się projekt uchwały radnych w sprawie ustalenia stawki za wywóz nieczystości stałych. Przypomnę, że burmistrz korzystając z okresu wakacyjnego, kiedy niektórych radnych nie było na miejscu lub mieli utrudnione połaczenie do obrad Rady wprowadził podwyżki, miedzy innymi z 19,90 zł do 31 zł na każdego mieszkańca. Podczas poprzedniej sesji na posiedzeniu nie było burmistrza, nie było rzetelnej dyskusji na ten temat. Już 27 sierpnia grupa radnych opozycyjnych złożyła projekt uchwały do dyskusji na tema stawek za wywóz śmieci. Ten projekt z niewiadomych przyczyn nie został wprowadzony do porządku jutrzejszej sesji. Ta tajemnica z pewnością rozwiąże się już jutro… Zgonie z ustawą o samorządzie, na wniosek klubu radnych przewodniczący rady gminy jest obowiązany wprowadzić do porządku obrad najbliższej sesji rady gminy projekt uchwały, zgłoszony przez klub radnych, jeżeli wpłynął on do rady gminy co najmniej 7 dni przed dniem rozpoczęcia sesji rady.

Interesująca może być również dyskusja na temat zmian w budżecie na bieżący rok, burmistrz ponownie zamiast szukać oszczędności ponownie forsuje przesunięcia środków na administrację…

 

Dodaj komentarz

Jesteśmy na Facebook'u