Dzień Kultur Świata w świebodzickim LO

Dzień Kultur Świata odbył się w LO w Świebodzicach po raz pierwszy. Uroczystość ta miała miejsce 18. grudnia, a jej celem było promowanie tradycji, kultur i historii wybranych krajów świata, a jednocześnie nawiązywała do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie liceum, a także zaproszeni goście ze Szkół Podstawowych nr 2, 3 i 4  wzięli  udział w  barwnym korowodzie, w którym zaprezentowali  przygotowane przez siebie tradycyjne stroje wybranych krajów świata, a także udekorowali stoiska, na których serwowali potrawy i słodkości  bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Każdy uczestnik naszej uroczystości mógł spróbować pysznych dań z Ukrainy, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Polski, Rosji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Francji i Wielkiej Brytanii. Niewątpliwą atrakcją okazały się występy uczniów naszego liceum oraz zaproszonych gości, którzy wprowadzili  nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, śpiewając znane kolędy i piosenki świąteczne w różnych językach.

Wszyscy artyści spisali się świetnie i porwali publiczność do wspólnej zabawy. I miejsce w kategorii piosenka świąteczna zajęła Karolina Siodlarz ze Szkoły Podstawowej nr 3, II miejsce zajęła Klaudia Wysoczańska z LO , a III miejsce Wiktoria Burek ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Podczas imprezy  został też  rozstrzygnięty konkurs na najładniejsze kartki świąteczne i ozdoby choinkowe: I miejsce w kategorii „Najładniejsza kartka świąteczna” zajęła Julia Gajek z LO Świebodzice, II miejsce Olaf Lepiarz ze SP nr 4, III miejsce zajęła Julia Lewandowska z LO.

I miejsce w kategorii „Najładniejsza ozdoba świąteczna” zdobył  Jakub Bednarek, II miejsce–  Karolina Paź  i  III miejsce –  Ola Kołakowska. Wszyscy uczniowie są z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach.

 Konkurs na najładniejszy strój, najlepiej przygotowaną potrawę i deser wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce zajęła klasa  1ap z LO, a 3 miejsce – klasa 1bp z LO.

Dzień Kultur Świata w LO okazał się wspaniałą okazją do integracji uczniów świebodzickich szkół, prezentacji różnorodnych talentów, umiejętności i wiedzy, a przede wszystkim stanowił świetną rozrywkę i alternatywę dla monotonii szkolnej codzienności.

Dziękujemy fundatorom nagród– Radzie Rodziców LO  w Świebodzicach oraz firmie Śnieżka – Invest – fundatorowi słodkości.

Gratulujemy nagrodzonym oraz dziękujemy za wspólną zabawę.

foto i tekst: LO

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress