Gość na lekcji edukacji teatralnej w świebodzickim liceum

O tym, że zdalne nauczanie nie jest skazane na powtarzalność i monotonię przekonała czwartkowa lekcja z wiedzy o teatrze, na której gościliśmy p. Nikolę Olszak, Pedagoga Teatru przy „Teatrze Dramatycznym” w Wałbrzychu.

Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy o funkcjonowaniu zaprzyjaźnionego z nami od lat Teatru, w czasach pandemii. O spektaklach i podcastach, różnorodnych akcjach prowadzonych w sieci, których twórcy udowadniają, że kreatywność nie zna przeszkód.

Pani Pedagog w interesujący sposób dokonała wprowadzenia do odbioru nowej sztuki, która będzie miała premierę 18.12.2020. Spektakl J.Czaplińskiego, w reżyserii A. Groszyńskiej pt.„Niech prawo będzie z wami”. Tematyka  monodramu, w którym wystąpi znany aktor – F. Perkowski, jest bardzo aktualna, komentuje współczesną rzeczywistość – a w rękach twórców takich, kultowych już i obsypanych deszczem nagród, spektakli, jak „Zapolska Superstar” i „Sienkiewicz Superstar” –  stanie się obrazem osobliwym i dającym widzowi do myślenia. A już na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym. Niewątpliwie słowo wstępne Pani Pedagog, która towarzyszyła powstawaniu spektaklu, bardzo się przyda w pełniejszym odbiorze i zrozumieniu sztuki. Tym bardziej, że dowiedzieliśmy się również o innych dokonaniach autorskich pary twórczej Czapliński – Groszyńska, którą od kilku lat podziwia cała teatralna Polska.

W puencie naszego spotkania Pani Nikola Olszak opowiedziała o najbliższych planach teatru wałbrzyskiego, zadeklarowała współpracę i zaprosiła nas na trzy grudniowe premiery, które odbędą się: 18.12. (wspomniana wyżej), 19.12. – „Pani Bovary” i 29.12. – „Raj Eskimosów”. Wszystkie spektakle będą dostępne w platformie Stream online.

Spotkanie zainaugurowało cykl lekcji z ludźmi teatru, który odbywać się będzie przez cały rok.

A więc – ZAPRASZAM WAS DO TEATRU – Ambasadorka „Teatru Dramatycznego” – Ewa Grochowska

foto: materiały fotograficzne Teatru Dramatycznego – zdjęcia z prób do spektaklu

Komentarze

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress