II Otwarte Mistrzostwa Świebodzic w Szachach Szybkich o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice, Mariusza Szafrańca.

Po raz drugi w Świebodzicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świebodzic w Szachach Szybkich o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice, Mariusza Szafrańca.

14 stycznia w szranki stanęło około 40 zawodników, głównie z Dolnego Śląska. Nagrodami były puchary w kategoriach Junior i Open, nagrody finansowe na kwotę 1500 zł i punkty w rankingu federacji FIDE. W kategorii Junior (do lat 15) nagrody zdobyli: 1 Grzegorz Komendecki, 2 Hanna Owczarek, 3 Maciej Owczarek; w kategorii Open: 1 Maurycy Żerebiec, 2 Oleg Achinovich, 3 Kazimierz Szydełko.

Międzypokoleniowe zawody zostały zorganizowane ze środków własnych Stowarzyszenia i siłami wolontariatu, pomysłodawcą turniejów jest Patryk Biały, organizacyjnie udzielali się: Sebastian Biały, Marcin Cichoń, Tomasz Czekaj i Mariusz Szafraniec. Jak zapewniają organizatorzy, zawody będą kontynuowane, w przyszłym roku postarają się uatrakcyjnić zawody grami pokazowymi mistrzów.