Kolejne atrakcje drogowe w Świebodzicach

Świebodzice borykają się z ogromnymi trudnościami komunikacyjnymi od momentu rozpoczęcia remontu ul. Jeleniogórskiej. Tymczasem burmistrz zafundował kierowcom dodatkowe atrakcje na jedynym objeździe…

Rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni ulicy Strzegomskiej. Szlifowana jest warstwa ścieralna i kładziona nowa, w trakcie prac ruch kierowany jest wahadłowo przez pracowników drogowych. Zatory blokują całkowicie przejazd na skrzyżowaniach z ulicami Al. Lipowe i Wolności. Jak chwali się burmistrz w mediach społecznościowych, to jego inicjatywa…

Strzegomska łączy największe osiedle mieszkaniowe w Świebodzicach z centrum miasta i umożliwia wyjazd w kierunkach: Świdnica, Wałbrzych i Strzegom. A w związku z trwającymi pracami na ul. Jeleniogórskiej (tranzyt z Wałbrzycha do węzła z drogą S3 w Sadach Dolnych) stanowi jedyny objazd tranzytowy dla ciężarówek z i do Wałbrzycha od ważnych węzłów drogowych z drogami S3 i A4.

Nowe działania na tej obecnie przeciążonej drodze powodują dodatkowe utrudnienia. Dlaczego burmistrz zdecydował aby rozpocząć je teraz, gdy aura wydłuża tego typu działania i nie ma swobodnego dostępu do jezdni? Świebodzice znajdują się na granicy przepustowości transportowej. Do czasu udrożnienia przejazdu tranzytowego ulicą Jeleniogórską, inne roboty drogowe powinny być wstrzymane, gdyż powodują blokadę komunikacyjną i realne straty.

Ulica Strzegomska w Świebodzicach to jedna z ważniejszych arterii miasta i wymaga gruntownego remontu. Przebudowy wymaga cała infrastruktura znajdująca się pod ziemią (kanalizacja i inne instalacje) i nad ziemią (chodniki, oświetlenie). To co się dzieje obecnie, to tylko „pudrowanie” tego, co w każdej chwili może ulec awarii. W niedługiej perspektywie Świebodzice czeka prawdziwy remont tej drogi, ale na pewno nie teraz.

Wygląda na to, że aktualna wymiana nawierzchni to przedwyborcze „malowanie trawy na zielono”, przez ostatnie pięć lat kadencji burmistrza Ozgi niewiele się działo w kwestiach inwestycyjnych i teraz na szybko trzeba zrobić coś, co będzie widoczne… wszak wybory już za klika miesięcy. Szkoda, że prowadzone działania mają charakter prowizoryczny i powodują nadmierne utrudnienia w funkcjonowaniu mieszkańcom Świebodzic.

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u