Nie żyje 87-letni mężczyzna, zginął na torach w Świebodzicach.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na torach linii kolejowej nr 274 w pobliżu drogi DK 35 przy wyjeździe ze Świebodzic w kierunku Świdnicy. Na torach zginął 87-letni mężczyzna.

12 stycznia około godziny 11:30, pociąg relacji Gdynia-Jelenia Góra potrącił mężczyznę na nielegalnym przejściu przez tory w pobliżu garaży przy drodze DK35 prowadzącej do Świdnicy, ścieżka wiodąca tamtędy prowadzi do ogródków działkowych. Przejście przez tory w tym miejscu jest niedozwolone, zostało oznakowane kilka lat temu przy modernizacji torowiska. Jak podał prokurator dla jednego z lokalnych portali internetowych: Na miejscu zostały przeprowadzone czynności i ze wstępnych ustaleń wynika, że obsługa pociągu, kierownik i dwóch maszynistów, o godzinie 11.24 zauważyła między torami ciemny przedmiot. Rozpoczęło się hamowanie, jednak pociągu nie udało się zatrzymać. Gdy się zbliżał, okazało się, że między torami leży ubrany w ciemną odzież mężczyzna. Pociąg po nim przejechał…

Niestety, po oznakowaniu zwyczajowego przejścia przez tory w  drodze na „działki” jako nielegalne, właściciele działek „za torami” zostali pozostawieni sami sobie. Legalnie do działek można dostać się wyłącznie samochodem, drogą oznaczoną zieloną strzałką na mapie. Pieszo, nie ma innej możliwości jak dostać się tam, przez nielegalne przejście w miejscu, w którym doszło do wypadku (czerwony X na mapie). Z ogródków działkowych korzysta wielu mieszkańców pobliskiego Osiedla Sudeckiego – to w znacznej mierze osoby w podeszłym wieku. Jeżeli Gmina nie zajmie się tym problemem, kolejny wypadek będzie kwestią czasu. Jak widać na zdjęciach, ślady na śniegu wskazują na częste użytkowanie ścieżki.

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u