Nowy radny w Świebodzicach po ślubowaniu, jest uchwała budżetowa

W dniu wczorajszym, podczas XV sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach złożył ślubowanie nowy radny…

Nowym radnym jest brat ministry obecnego Rządu RP Anny Zalewskiej i partyjny kolega burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza (Prawo i Sprawiedliwość). Radny został „cichaczem” wprowadzony do Rady po zwolnieniu stanowiska przez Krystiana Wołoszyna powołanego na zastępcę burmistrza. Burmistrz Świebodzic nie poinformował w zwyczajowy sposób o kalendarzu wyborczym, wobec czego został zarejestrowany tylko jego komitet wyborczy i jeden kandydat. Stanowisko radnego zostało obsadzone bez głosowania. Radny nie zabrał głosu na sesji.

Ponadto została przyjęta uchwała o wystąpieniu gminy Świebodzice z Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Uchwała została wprowadzona jako dodatkowa do porządku obrad, jej inicjatorami byli radni z Klubu Radnych Obywatelskie Świebodzice.

Kolejną bardzo ważną uchwałą przyjętą głosami wyłącznie radnych Klubu Radnych KWW Bogdana Kożuchowicza jest bardzo zła uchwała budżetowa na rok 2016. Na ten temat będzie oddzielny artykuł – sprawa wymaga dokładniejszej analizy i nie chcę psuć świątecznego nastroju… Wspomnę tylko, że wydatki inwestycyjne w stosunku do roku 2015 zmniejszono o ponad 1/3, a wydatki na administrację zwiększono z 7,2 mln zł do ponad 9,5 mln zł.

Sebastian Biały

Dodaj komentarz

Jesteśmy na Facebook'u