Paryż był kobietą – to tutył otwartej w sobotę wystawy BWA w Książu

Wernisaż wystawy ze zbiorów Marka Roeflera, prywatnego Muzeum Villa la Fleur pod nazwą „Paryż był kobietą” odbył się ze sporym rozmachem. Jakość zaprezentowanych prac w pełni uzasadnia ten rozmach…

Przygotowana przez wałbrzyskie Biuro Wystaw Artystycznych ekspozycja, może dać wiele radości miłośnikom sztuk plastycznych okresu międzywojennego tzw. szkoły paryskiej (École de Paris). W zamku możemy zobaczyć obrazy, rysunki i rzeźby takich artystów, jak: Tamara Łempicka, Mojżesz Kisling, Mela Muter, Ludwik Markus (znany lepiej jako Louis Marcoussis) Eugeniusz Zak, Henri Hayden, Jean Lambert-Rucki, Nadia Léger i innych.

Wybrane prace i tytuł wystawy wpisują się w cykl wydarzeń związanych z Rokiem Kobiet, jaki został ustanowiony w 2021 przez Miasto Wałbrzych. Znaczna część obrazów prezentowana w Książu przedstawia kobiety, również są autorstwa kobiet, które w okresie szalonych lat 20-tych w sposób pionierski i bez kompleksów rywalizowały z mężczyznami na polu sztuki.

Na co dzień kolekcja Marka Roeflera jest prezentowana w ufundowanym przez niego Muzeum Villa la Fleur w Konstancinie-Jeziornej. BWA w Książu daje nam niecodzienną okazję obcowania ze sztuką światowego formatu blisko domu.

Wystawa ta, zorganizowana we współpracy z Villą la Fleur i Zamkiem Książ potrwa do 9 stycznia 2022 w ramach zakupionego biletu do zamku. Polecam serdecznie.

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u