Tanecznym krokiem po mistrzostwo – wielki sukces licealisty ze Świebodzic

W ostatni weekend października 2021 roku odbyły się w Rumii wyjątkowe wydarzenia taneczne – Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego Klasy A i B w Stylach Tanecznych oraz X Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Rumii. W tych prestiżowych zawodach uczeń klasy II LO w Świebodzicach, Michał Drab, wraz z partnerką Martiną Nemcovą zdobyli tytuł Mistrzów Polski w tańcach standardowych w kategorii Młodzieży i Dorosłych klasy B.

Wraz z tytułem Mistrzów Polski para uzyskała najwyższą krajową klasę taneczną A w tańcach standardowych ( warto dodać, że  w  tym roku zdobyła również klasę A w tańcach latynoamerykańskich).

Michał i Martina tańczą już prawie dziesięć lat i całe życie podporządkowują swojej pasji. Trenują w Lubinie w Studiu Tańca PM Lubin pod okiem trenerów Weroniki Mierzwy, Kamila Bochenka i Patryka Mierzwy. Pokochali ten  piękny, ale wymagający ciężkiej, sumiennej pracy i wielu wyrzeczeń sport – a oprócz wysiłku wkładanego w treningi mają w sobie tę iskrę Bożą- wielki talent, który dostrzegany i doceniany jest przez jurorów i publiczność.

W planach pary jest udział w Mistrzostwach Polski w 2022 roku w obu stylach tanecznych i zdobycie najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S.

Gratulujemy sukcesów i jesteśmy pod wrażeniem pasji, pracowitości i ambitnych celów.

Dodaj komentarz

Jesteśmy na Facebook'u