Ponad 10 mln zł dla Świebodzic z Polskiego Ładu

Trzy promesy, na kwotę ponad 10 mln zł otrzymały Świebodzice z rządowego programu Polski Ład oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

1,5 mln na kontynuację budowy „Małej Obwodnicy Os. Piastowskiego”, 1,7 mln na elektryczną śmieciarkę i prawie 7 mln zł na modernizację Wodnego Centrum Rekreacji i Hali Widowiskowo-Sportowej. Nie są znane szczegóły dotyczące modernizacji obiektów OSiR ani nawet ogólne informacje o wnioskach złożonych do kolejnych rozdań rządowych…

Burmistrz takie wnioski składa bez konsultacji społecznych i publicznej analizy rzeczywistych potrzeb Miasta. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, zastępca burmistrza zdradził, że jednym z wniosków była budowa łącznika „Małej Obwodnicy” do skrzyżowania ulic Jeleniogórskiej i Kamiennogórskiej za kwotę… 12 mln zł – ta inwestycja była już forsowana przez burmistrza Ozgę za kwotę ok 10 mln, gdzie kosztorys wynosił ok 5 mln zł!

Świebodzice mają wyjątkowo małą skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, do tej pory na wnioskowane 300 mln zł, Gmina otrzymała zaledwie 20… Ze szczątkowych informacji, które można uzyskać od burmistrza wnioski są „przewartościowane” i to może być przyczyną ich odrzucania.

zdjęcia: archiwum

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u