Prezes Gawlik wystarał się o milion złotych, w zamian został wyrzucony…

Bez żadnego uzasadnienia burmistrz Ozga wyrzucił z pracy Mariusza Gawlika, prezesa świebodzickiego OSiR.

Ta niespodziewana decyzja burmistrza Świebodzic Pawła Ozgi potwierdza, że osoby traktuje przedmiotowo, a Świebodzice są dla niego łupem wyborczym. Mariusz Gawlik pracował w OSiR prawie dwa lata i zmieniał standard funkcjonowania tej spółki. W związku z pandemią Covid 19 dzięki jego staraniom firma pozyskała wsparcie z „tarczy rządowej” w kwocie około 1 mln zł na bieżący rok. Nic nie zapowiadało decyzji burmistrza, jeszcze dwa dni temu prezes na prywatnym profilu Facebook promował działalność firmy, którą prowadził… Jego miejsce ma zająć trzydziestoczterolatek z Wałbrzycha bez doświadczenia w zarządzaniu, od kilku miesięcy zatrudniony w Ratuszu, do tej pory zawodnik sportowy.

Mariusz Gawlik wypowiedział się w mediach społecznościowych w ten sposób:

Bardzo dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować jako prezes OSiR Świebodzice sp. z o.o.
Był to czas pracowity i trudny, ale myślę, że przyniósł pozytywne zmiany. Pomimo pandemii, OSiR pozostawiam w lepszej kondycji organizacyjnej i finansowej, niż zastałem.
Najważniejsi są jednak ludzie, dlatego bardzo dziękuję wszystkim współpracownikom, którzy z życzliwością i zaangażowaniem pomagali mi w pracy na rzecz rozwoju OSiR-u.
Pozostało sporo planów i zamierzeń, ale dzisiaj decyzją Władz Spółki, bez podania przyczyn, moja misja została przerwana.

Co wywołało szeroki oddźwięk w komentarzach. Przytaczam niewielką część wybranych komentarzy:

Tomek Kramarczyk
Przykro słyszeć bo takich, pełnych profesjonalizmu i oddania, fachowców trzeba szukać ze świecą!

Agata Kalafut
Panie Prezesie współpraca z Panem to była dla mnie wielka przyjemność. Kompetentny i zaangażowany. Zawsze nas Pan wspierał i służył dobrą radą. W imieniu zarzadu, trenerów, zawodniczek, zawodników i całej społeczności MKS VICTORIA Świebodzice serdecznie Panu dziękuję. Mam nadzieje, że niejednokrotnie spotkamy się na sportowej drodze. Do zobaczenia.

Asia Adamczak
Jesteś profesjonalistą w tym co robisz , bardzo dobrym organizatorem, a innym się wydaje , ze to takie proste. Zrobiłeś czarną robotę, szybko postawiłeś OSIR na nogi a teraz komus innemu wydaje się ze będzie mógł spijać śmietankę z Twojej ciężkiej pracy. Co za debilna decyzja , masakra😡. Mariusz bardzo mi przykro 😔

Martyna Maliborska
Panie Prezesie to my dziękujemy!
Współpraca z Panem była czystą przyjemnością. Dziękuje za to wszystko co zrobił Pan dla OSiRu, miło było patrzeć jak się rozwijamy i podejmujemy co raz trudniejsze zadania. Pracuje w OSiRze 10 rok i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że straciliśmy najlepszego Prezesa.
Dziękuje za to wszystko czego się od Pana nauczyłam, za wspólne projekty i ambitne działania. I przede wszystkim dziękuje za Pana dobro, uśmiech, szacunek i zaufanie. Do zobaczenia!

Violetta Arendarczyk
Wielka strata dla naszego miasta. Drogie władze spółki (kimkolwiek jesteście) ten ruch to WIELKI błąd !!!!!!!!!!!!!!!. Panie Mariuszu życzę Panu jak najlepiej. Szkoda, że tak krótko ☹️

Wiesław Groszkowski
Znam człowieka od bardzo ,bardzo wielu lat i wszystko pod jego zarządzaniem funkcjonowało , a tu nagle ….. Brak mi słów potępienia jeżeli fachowcy są niedoceniani .

Joanna Jakubina
Panie Prezesie, bardzo dziękuję, że miałam okazję z Panem współpracować. Przez ten niespełna dwuletni okres dał się Pan poznać jako dobry menager, który z pasją i wielkim zaangażowaniem realizował postawione przed sobą cele. Dziękuję za to, że był Pan zawsze dobrym Szefem, wyrozumiałym, pomocnym. Dziękuję za to, że darzył Pan wszystkich współpracowników szacunkiem i życzliwością.

Nadzieja Homenda
Powodzenia…. Zawsze ceniłam z Panem współpracę!

Halina Bernatt
Jestem bardzo niemile zaskoczona. Jak to jest możliwe? Współpraca z OSiRem za Pana kadencji była dla Active Time Wałbrzych samą przyjemnością. Wierzę, że jeszcze się spotkamy na sportowej ścieżce. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Beata Laskowska
Te zarządy tych wszystkich spółek to intratne nie wymagające pracy posadki dla cwaniaków,.biorą kasę za nic traktując ludzi wspaniałych jak ……😡 ech q…….stwo. Powodzenia

Radoslaw Foksowicz
Wielka szkoda dla sportu Panie Mariuszu ale teraz będzie już tylko lepiej 🙂 trzymam kciuki za dalszy rozwój aby wszystko potoczyło się po Pana myśli… Kibicuje 👍

Martyna Wołoch
Panie Prezesie, dziękuje za możliwość zdobywania doświadczenia i rozwoju pod okiem tak kompetentnego i zaangażowanego w życie firmy Szefa. Pomysły nowych wydarzeń sportowych, ich realizacja i współpraca z innymi stowarzyszeniami, były niejednokrotnie nowością w naszym mieście i sprawiały wiele radości dla uczestników, mieszkańców i dla nas pracowników.
Dziękuje za codzienny uśmiech, wiarę w swoją drużynę i pozytywne nastawienie.
Do zobaczenia !

Andrzej Kramarczyk
Nie wiem kto tam rządzi ,ale wydaje mi się że za taką decyzję należałoby odwołać zarząd. Tylko nieudacznicy mogą podejmować takie decyzje . Znam wielu zarządzającym mosirami ale Pan Mariusz to wzór dla innych

Komentarze

5 thoughts on “Prezes Gawlik wystarał się o milion złotych, w zamian został wyrzucony…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress