Są pieniądze na drogę S5 z Wrocławia do Bolkowa blisko Świebodzic!

16 czerwca Rząd przyjął uchwałę, w której zabezpieczono ok. 7 mld zł na budowę dróg ekspresowych w naszym regionie: S5 Wrocław – Bolków i S7 Wrocław – Kłodzko.

Droga S5 będzie przebiegała w bezpośredniej bliskości naszego miasta co poprawi komunikację samochodową z Wrocławiem i drogą S3.

Jak napisał na profilu facebook świebodzicki poseł na Sejm RP, Ireneusz Zyska:

Odczuwam ogromną satysfakcję, że budowa tych dróg, a w szczególności S5, o którą zabiegałem od blisko 15 lat, staje się faktem. Postulat ich budowy podnosiłem w kampaniach wyborczych do Sejmu w 2015 i 2019 roku, jak również podczas wyborów na prezydenta Wałbrzycha. Budowa powyższych odcinków dróg S5 i S8 oznacza dla naszego regionu ogromny impuls rozwojowy.

Jedna z wersji przebiegu nowej drogi mogłaby stanowić część obwodnicy Świebodzic, konieczne w tej sprawie jest podjęcie działań lobbujących przez samorząd. Burmistrz Świebodzic powinien szukać sojuszników samorządowców i „wychodzić” korzystną decyzję. Jak na razie, niestety, wiele wskazuje na to, że Paweł Ozga nie rozumie lub nie widzi interesu dla Świebodzic w tej zaplanowanej inwestycji.

Na sesji Rady Miejskiej zapytany o to co zrobił w sprawie budowy łącznika Aglomeracji Wałbrzyskiej z drogą S3 przez Świebodzice odpowiedział, że napisał w tej sprawie pismo, które otrzymam do wiadomości. Od sesji minęły trzy tygodnie, a pisma nie widziałem, czy jakieś istnieje? Tymczasem burmistrz Ozga podpisał się pod listem samorządowców Aglomeracji Wałbrzyskiej do Premiera rządu RP w sprawie budowy łącznika do S3 w węźle „Kamienna Góra” omijającego Świebodzice…

One thought on “Są pieniądze na drogę S5 z Wrocławia do Bolkowa blisko Świebodzic!

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u