Sabina narobiła szkody!

Polska znalazła się w obszarze działania orkanu Sabina, spowodowanego silnym niżem barycznym. Jak podają prognozy silny wiatr ma się utrzymywać do czwartku…

Na terenie parku w pobliżu zamku Książ wiatr powalił wiekowe drzewa, które oceniane były na zdrowe. M.in. przewróciła się 100-letnia sosna amerykańska oraz jodła uznawana za jedną z najwyższych w Polsce. Ogromne, wiekowe drzewa są podatne na tego typy uszkodzenia, na ich kondycje ma również utrzymująca się od miesięcy susza, straty są nieodwracalne…

Jak poinformowała Straż Miejska na terenie Świebodzic do tej pory obyło się bez większych incydentów. Wywróciło się jedynie kilka drzew nie powodując większych strat.

Najsilniej w regionie wiało w Szczawnie-Zdroju (94 km/h), w Karpaczu (91 km/h) oraz w Legnicy (87 km/h). Na Śnieżce podmuchy osiągały 184 km/h.

Silny wiatr będzie przesuwał się na wschód, ponadnotmatywne podmuchy mają utrzymać się do czwartku, najdłużej mocno powieje na północy Polski.

Duże skoki ciśnienia nie pozostaną bez wpływu na samopoczucie. Możemy odczuwać senność i znużenie, osoby po zabiegach operacyjnych mogą odczuwać ból w miejscach blizn… Radzę zachować ostrożność podczas prowadzenia samochodu.

1 thoughts on “Sabina narobiła szkody!

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u