Wałbrzyska policja prowadzi dochodzenie w sprawie o publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa w Świebodzicach

To Agnieszka Dobkiewicz opublikowała artykuł w Gazecie Świebodzic zilustrowany krwawą grafiką z udziałem burmistrza Pawła Ozgi i jakichś osób. Wg Dobkiewicz tak „Radni celują w burmistrza”…

Autorka w nagłówku artykuły wyraźnie wskazała, że „Radni celują w burmistrza” i zilustrowała tekst grafiką, na której m.in. burmistrz Ozga ma wbity w głowę nóż, a z rany tryska krew. Takie postępowanie to eskalacja konfliktu Ozgi z Radą Miejską. Burmistrz od wielu tygodni stara się wykazać (między innymi za pomocą paszkwili odpłatnie publikowanych przez Dobkiewicz), że za nieudolne zarządzanie miastem odpowiada Rada.

Aktualnie trwają przesłuchania radnych Rady Miejskiej w Świebodzicach w charakterze świadków. Postępowanie prowadzone jest w sprawie o przestępstwo z art. 255 kodeksu karnego (Publiczne nawoływanie do popełnienia lub pochwalanie występku lub przestępstwa skarbowego), art. 190 kk (Groźba karalna) oraz art. 212 w związku z art. 11 kk (Zniesławienie).

 

Artykuł Dobkiewicz był reakcją na decyzję radnych w sprawie nieprzyjęcia strategii wieloletniej dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świebodzicach. Przedstawiony na sesji Rady Miejskiej dokument zawierał zapisy o znamionach „prywaty” na koszt gminy. M.in. zostało tam wpisane zadanie polegające na budowie kanalizacji do działek budowlanych przy ul. Ogrodowej. Nie jest żadną tajemnicą, że na jednej z tych działek dom buduje konkubina burmistrza i członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Agata Steczko Szymańska. Wiele działek w tamtej okolicy należy do osób związanych z kolegą burmistrza – miejscowym przedsiębiorcą.

Do sprawy będę wracał.

 

2 thoughts on “Wałbrzyska policja prowadzi dochodzenie w sprawie o publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa w Świebodzicach

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress