WOŚP zebrała w Świebodzicach ponad 109 tys. zł

W Świebodzicach jak co roku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i jak co roku został pobity rekord kwoty zebranych pieniędzy, w tym roku to dokładnie 109 301,14 zł!

Prawdziwe tłumy zjawiły się w świebodzickiej hali OSiR przy Mieszka Satrego w niedzielę podczas tegorocznego finału WOŚP. Atrakcje rozpoczęły się jeszcze przed oficjalnym otwarciem, inicjatorem była grupa SydetyOffroad. Również przed godziną 12 wystartował bieg „walczących z cukrzycą”… jednak większość odwiedzających Finał nie uznaje cukrzycy – słodkości przygotowane na stoiskach znikały w zastraszającym tempie…

Wśród atrakcji znalazły się występy przygotowane przez uczniów świebodzickich szkół i przedszkoli, stoiska przygotowały wszystkie miejskie kluby sportowe, nie zabrakło harcerzy… i grochówki z kotła. Muzycznie imprezę ubarwiły dwa zespoły: Black Guns ze świebodzickiego LO i gwiazda koncertu Niepoprawni z Jawora.

Na koniec eventu tradycyjnie odbyła się aukcja gadżetów WOŚP-owych i przedmiotów przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Tutaj nadmienię, że „pozbyłem” się w ten sposób płyty winylowej Sztywnego Pala Azji
z prywatnej kolekcji za niespodziewana kwotę 430 zł! Tak się zastanawiam, co za rok…

27 Finał WOŚP i 22 w Świebodzicach odbył się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”, zbiórka będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Za użyczenie zdjęć serdecznie dziękuje Darkowi Piątkowskiemu.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress