WOŚP za rok nie będzie już taka sama…

Niestety podczas ogólnopolskiej akcji charytatywnej doszło do tragedii. Tragedii, która zmieni Orkiestrę Wielkiej Świątecznej Pomocy na zawsze. W Gdańsku doszło do morderstwa na scenie, w czasie kiedy nikt się tego nie spodziewał. Na oczach setek ludzi został zabity przez kryminalistę Paweł Adamowicz, prezydent miasta.

W mojej ocenie tragedia ma charakter kryminalny, mogła wydarzyć się gdziekolwiek, a ofiarą stał się akurat ten pan… Niestety politycy znowu pokazali „klasę”, pod pozorem jednania społeczeństwa podkręcają spiralę nienawiści. Szanowni Państwo, nie zgadzam się na to…

Dlaczego nikt nie zastanawia się w jaki sposób mężczyzna z nożem wszedł na scenę?

Co by było gdyby to był szaleniec z Kałasznikowem i otworzył ogień ze sceny do publiczności?

Ta tragedia wynika ze złych procedur lub ich braku, być może ktoś pokpił sprawę i na tym należy się skupić aby nie doszło do podobnej niebawem… To nieszczęście podobnie jak niedawne w Koszalinie (pożar w escape room) to efekty niesprawnego działania służb i osób, których obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa.

Osobiście wielokrotnie widziałem sytuacje na koncertach, spotkaniach z politykami – również najważniejszymi w państwie – gdzie po prostu włos się jeży na głowie po zastanowieniu co może się stać. Jak łatwo dostać się do stref zastrzeżonych bez żadnej kontroli i wnieść niebezpieczne przedmioty.

Niestety nie pomogą tu żadne marsze ani demonstracje przeciw przemocy, Prezydent Gdańska jest ofiarą nie bohaterem… Dlaczego politycy (i ich fachowcy od PR-u) nie zostawią ofiary i jego rodziny w żałobie? Dlaczego nie zajmą się zmianą złego systemu?

Prezydent Andrzej Duda ogłosił dzień żałoby narodowej, Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za rok Orkiestra nie zagra już tak samo… ale czy za rok będzie bezpieczniej?

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress