Współpraca świebodzickiego LO z uczelniami kwitnie!

23.01.2022 w ramach współpracy szkoły z uczelniami wyższymi Dolnego Śląska druga klasa humanistyczna wraz z polonistką – Ewą Baszak-Grochowską po raz kolejny wybrała się na wydział Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, by uczestniczyć w ćwiczeniach z zakresu literatury staropolskiej dla studentów I roku studiów na tym kierunku.

Zajęcia z wielką pasją i poczuciem humoru poprowadził pan profesor Dariusz Dydek, którego wiedza z zakresu zaproponowanego tematu była imponująca, a sposób jej prezentowania arcyciekawy. Głównym tematem ćwiczeń była analiza „Figlików” Mikołaja Reja na tle europejskiej i polskiej tradycji epigramatycznej.

Podczas godzinnych zajęć z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy pracę studentów, a pan profesor zechciał i nas włączyć w ich tok, dzięki czemu udało się dowieść, że jako humaniści możemy pochwalić niejaką wiedzą na omawiany temat. Profesor Dybek zaprosił nas również na kolejną edycję swoich zajęć w drugim semestrze.

Nasza opiekunka oprowadziła nas z kolei po studenckim Wrocławiu, pokazując instytuty znajdujące się w okolicach gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego i sam budynek główny, piękną bibliotekę Ossolineum z imponującym księgozbiorem i urokliwym patio, poprowadziła nas studenckimi uliczkami, pokazała miejsca pracy, ale i rozrywek oraz spacerów studentów. Pokzała nam instytut Filologii Polskiej z jego labiryntowym układem korytarzy, oraz wiele opowiadała o charakterze i kierunkach studiów uniwersyteckich. Nasza opiekunka gorąco zachęcała do studiowania we Wrocławiu- mieście pięknym, tętniącym życiem, gdzie oprócz zdobycia rzetelnego wykształcenia można się wszechstronnie rozwijać, realizować swoje pasje i dobrze się bawić. Zarówno zajęcia, jak i informacje naszej przewodniczki, bardzo nas zainteresowały, chętnie więc odwiedzimy to miejsce ponownie.

Dalia Mazur

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u