11 czerwonych kartek dla Pawła Ozgi

Do rozstrzygnięcia II tury w wyborach Samorządowych 2024 na funkcję burmistrza zostało około 60 godzin. W grze pozostali: Krystian Wołoszyn (lat 43) i Paweł Ozga (lat 60) starający się o reelekcję.

Pamięć ludzka jest ulotna, pięć i pół roku kadencji to bardzo dużo czasu. Dlatego warto, na kilka chwil przed oddaniem głosu w niedzielę, 21 kwietnia, przejrzeć skompilowane uwagi do tego w jaki sposób sprawował swoją funkcję Paweł Ozga – obecnie burmistrz Świebodzic. Osobiście trudno jest mi znaleźć jakieś pozytywne elementy mijającej kadencji, dlatego zebrałem najważniejsze uwagi w 10 czerwonych kartek, takich jakie dostają piłkarze za nieczystą grę i są usuwani z boiska.

Czerwone kartki dla Pawła Ozgi za to że:

1. Kła­mał w sprawie BIOMETANOWNI

Podpisał porozumienie w sprawie wspierania budowy biometanowni, potem publicznie twierdził, że takiego porozumienia nie było.

2. Kła­mał w sprawie PROMES na inwestycje

Żeby wymusić zgodę na niepotrzebny kredyt (na inwestycję, którą miał wykonywać Sta-Dar Dariusz Stańczyk) i zapłacić dwa razy drożej niż kosztorys w sytuacji, gdy w mieście jest wiele dużo poważniejszych potrzeb. Mówił, że jest jedna promesa, choć były dwie niezależne i wniosek mógł poprawić.

3. Doprowadził do RUINY przedszkole

Przedszkole na Os. Sudeckim miało być odzyskane od najemcy w 2018 r i wyremontowane. Nie było konsekwencji w działaniu, dzisiaj przedszkole to ruina, która prawdopodobnie nadaje się do rozbiórki, a nie do remontu…

4. Wytworzył PATOLOGIĘ zatrudnienia

Żona i radni zatrudnieni w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, kuzyn jest prezesem ZWiK, rodziny radnych zatrudnione w Urzędzie Miejskim, horrendalne podwyżki dla „znajomych królika” – wysokich urzędników.

5. Przetargi cudów, które wygrał KOLEGA

Kładka „Przepłatka” na Pełcznicy z rezerwy budżetowej; przetargi, w których zagubiono dokumenty lub znacznie powyżej kosztorysu – wygrywała firma kolegi, zlecał prace zaprzyjaźnionym firmom zewnętrznym zamiast np. ZGK, opłacał propagandę w prywatnej gazecie i promował siebie…

6. Oddał DOTACJE

Zwrócił około 1,5 mln zł na remont budynku OPS i SP3 – te pieniądze były przyznane, gotowe do spożytkowania – nie umiał.

7. NIE POTRAFI zdobyć środków zewnętrznych

Wnioski Pawła Ozgi są odrzucane, bo przygotowane źle lub są niezasadne, dotyczą zadań, które nie są konieczne w danym czasie, mają zawyżone kosztorysy

8. Ukrywał dokumenty w sprawie fabryki opartej na hodowli LARW MUCHY

Potrzebna była interwencja policji aby Komisja Rewizyjna (organ kontrolny w Radzie Miejskiej) otrzymała wgląd w dokumenty, które od trzech miesięcy były nieujawniane radnym i mieszkańcom w tak ważnej sprawie.

9. Nie wykonał UCHWAŁ Rady Miejskiej

Budżet Obywatelski jest realizowany z rażącym łamaniem zapisów uchwały, nie wykorzystał pieniędzy na uporządkowanie miejsc parkingowych w centrum, nie wykonał inwestycji na które Rada przesunęła środki, nie dba wystarczająco o wygląd Świebodzic.

10. Nie realizował PROGRAMU wyborczego

Przez pięć lat nie powstało ani jedno mieszkanie komunalne, nie zadbał o to, aby obniżyć koszty związane z wodą i wywozem śmieci, nie utworzył domu dziennego pobytu dla seniorów, zamiast zwiększyć, to zmniejszył ofertę kulturalną, budżet obywatelski to fikcja. Jeden z jego radnych powiedział na sesji, że program był kłamliwy.

W nagłówku mowa jest o jedenastu kartkach, ta jedenasta kartka, to bonus

za politykę informacyjną, cenzurę i ograniczanie dostępu do informacji

Na miejskim profilu w socialmediach jest spora grupa osób, które mają ograniczony dostęp lub zablokowaną możliwość komentowania. Publikowane są informacje propagandowe (propaganda sukcesu), a opłacana gazeta z budżetu gminy szkalowała opozycję. Na miejskiej stronie internetowej publikował niepełne i zniekształcone informacje nt. sytuacji w samorządzie…

 

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u