DK 35 ze Świebodzic do Słotwiny będzie przebudowana

Droga krajowa nr 35 pozostawia wiele do życzenia, GDDKiA chce przebudować siedmiokilometrowy odcinek drogi krajowej nr 35 między Świebodzicami a Słotwiną.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do remontu tego odcinka od wielu lat, zostały opracowane dwa warianty przeprowadzenia prac. Obecnie prowadzone są konsultacje społeczne, uwagi oraz wnioski można zgłaszać do 11 lutego do Urzędu Gminy Świdnica. Aktualnie prowadzone są też konsultacje związane z wydaniem decyzji środowiskowej. Po uzyskaniu wymaganych pozwoleń i pełnej dokumentacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych.

W ramach przebudowy droga zostanie poszerzona, zostaną przebudowane skrzyżowania w Mokrzeszowie i na wysokości Komorowa, w Mokrzeszowie mają zostać poprawione chodniki i zatoki autobusowe. W pierwszym wariancie zakłada się poszerzenie drogi do przekroju 2+1 (droga jednojezdniowa, dwupasowa z występującymi naprzemiennie dodatkowymi pasami ruchu do wyprzedzania) co ma zwiększyć przepustowość drogi przy założeniu nieznacznego zwiększenia ruchu do roku 2050 (niebawem ma się rozpocząć budowa drogi S5, która będzie miała wpływ na dywersyfikację ruchu z DK35). Drugi wariant zakłada przebudowę drogi do przekroju 2+2. W obu przypadkach nie jest przewidziane poszerzenie drogi w Mokrzeszowie przez najbliższe 30 lat. W związku z czym korzystniejsze wydaje się przyjęcie wariantu pierwszego jako mniej uciążliwego dla ruchu w tej miejscowości.

8 thoughts on “DK 35 ze Świebodzic do Słotwiny będzie przebudowana

Dodaj komentarz

Jesteśmy na Facebook'u