Gość z „Teatru Dramatycznego” na lekcji w świebodzickim liceum

W czwartek 21.01. mieliśmy okazję gościć na lekcji języka polskiego P. Nikolę Olszak, która jest pedagogiem „Teatru Dramatycznego” w Wałbrzychu.

Spotkanie stanowiło wstęp do spektaklu „Pani Bovary”, którego transmisja odbędzie się 22.01. Rozmowa stanowiła okazję do poznania szczegółów pracy aktorów, w tym również obejrzenia zdjęć zza kulis, przedstawiających proces tworzenia tego spektaklu, których autorem jest Tobiasz Papuczys. Przygotowała nas także do odbioru piątkowego spektaklu. „Pani Bovary”  to sztuka, która powstała w konfrontacji tytułowej bohaterki powieści G. Flauberta  z odtwarzającą jej rolę młodą aktorką – Dorotą Furmaniuk, która tylko częściowo wciela się w postać, a raczej dzieli się refleksją nad pewną niemożnością jej  odegrania. Ciekawa interpretacja reżyserska Macieja Podstawnego – zderzenie dwóch kobiet z odległych epok i umiejscowienie ich w różnych kontekstach – zapowiada się interesująco.

Oprócz istotnych słów wstępu do odbioru spektaklu Pani Pedagog wspomniała o pracy teatru w czasie pandemii, jego działalności w najbliższej przyszłości, oraz o zapowiadających się premierach. Zapewniła nas również, że chętnie spotka się z nami ponownie, by porozmawiać o obejrzanym spektaklu i innych propozycjach repertuarowych zaprzyjaźnionego z naszą szkołą wałbrzyskiego teatru.

Lekcja teatralna z pewnością poszerzyła wiedzę uczniów i stała się ciekawą odskocznią od codziennych zajęć przed komputerem, do których zmusza nas obecna sytuacja epidemiologiczna.W spotkaniu wzięły też udział ulubione zwierzaki trzecioklasistów- one również w czasie pandemii lubią uczestniczyć w zajęciach online- przebiegło więc w pogodnej, przyjacielskiej atmosferze.

Dziękujemy Pani Nikoli Olszak oraz Pani Ewie Baszak-Grochowskiej, ambasadorce teatru w Wałbrzychu, za przeprowadzenie tych interesujących zajęć. W piątek z całą klasą oglądamy „Panią Bovary” w streamingu. I czekamy na powrót do teatru.

Wiktoria Pajor

foto: Tobiasz Papuczys

Komentarze

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress