Dlaczego warto przeczytać serię Siedem Sióstr?

Książki przenoszą nam w inny świat i sprawiają, że możemy zrelaksować się po całym dniu pracy. Nic więc dziwnego, że setki osób uwielbiają czytanie i regularnie sięgają po popularną literaturę. Jedną z ciekawszych serii jest z pewnością seria o nazwie Siedem Sióstr, która szybko zyskała popularność na świecie! O czym opowiada fabuła? Dlaczego warto przeczytać tę serię?
Kilka słów o autorce

Autorką serii Siedem Sióstr jest Lucinda Riley, pochodząca z Irlandii Północnej. Od 6 roku życia mieszka w Anglii, natomiast w wieku 16 lat rozpoczęła karierę w serialu brytyjskim. Pisanie szybko stało się pasją Lucindy – w wieku 23 lat stworzyła swoją pierwszą powieść „Lovers and Players”. Nie została ona przetłumaczona na język polski, na szczęście czytelnicy w naszym kraju mają okazję zapoznać się z serią Siedem Sióstr. Sukces literacki autorki przełożył się na adaptację telewizyjną cyklu, który przyciągnął uwagę czytelników i kinomaniaków.

Siedem Sióstr

Siedem Sióstr to niezwykle popularna seria, zachwycająca głębokimi postaciami, uniwersalnymi tematami i nastrojowością. Każdy z nas ma okazję zanurzyć się w sagę historii rodzinnej, pełnej wielu wątków. Dzieło literackie podbiło serca czytelników na całym świecie, którzy z utęsknieniem czekali na kolejne tomy.

Dlaczego warto poznać tę sagę rodzinną? Czytelnicy wskazują, że Lucinda Riley doskonale potrafi przekazywać nam historyczną wiedzę za pomocą pięknego stylu. Poza tym możemy liczyć na liczne emocje, które są serwowane w każdej serii o siedmiu siostrach. Razem z bohaterami odkrywamy tajemnice i sekrety rodzinne, zagłębiając się w wyjątkowy świat. Poznajemy historię bohaterek krok po kroku i kibicujemy im w drodze do szczęścia. Literacka podróż tego typu z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci!

Wyjątkowa saga rodzinna

W jakie chronologii sięgać po książki Lucindy Riley? To pytanie zadaje sobie każdy czytelnik, który pragnie poznać losy siedmiu sióstr. Stworzenie listy tomów jest przydatne wtedy, gdy chcemy kupić książki na prezent lub dla siebie. Obszerna saga składa się z wielu tomów, przy czym każdy z nich liczy co najmniej 500 stron! Niezwykle cenne są piękne wydania książek i walory literackie, dzięki czemu czytelnicy czerpią radość z czytania.

Serię należy czytać w następującej kolejności:

  • Siedem sióstr
  • Siostra burzy
  • Siostra cienia
  • Siostra perły
  • Siostra księżyca
  • Siostra słońca
  • Zaginiona siostra

Nie zapominajmy o ostatniej części sagi, która nosi tytuł „Atlas. Historia Pa Salta”. Okazuje się, że ta część została dokończona przez syna autorki, który wraz z mamą tworzył wcześniej książki dla młodszych odbiorców. Niestety autorka zmarła w 2021 roku wskutek choroby, dlatego jej dzieło postanowił dokończyć syn.

Jak widzimy, saga Siedem Sióstr to świetny wybór dla każdego czytelnika. Zazwyczaj sięgają po nią kobiety, jednakże mężczyźni także mogą zanurzyć się w wyjątkowym świecie, opowiadającym o losach sióstr i poszukiwaniu szczęścia. Bohaterki mierzą się z wieloma problemami dnia codziennego, a czytelnicy mogą wspólnie z nimi rozwiązywać kłopoty, przeżywać smutki, radości i inne emocje!

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u