„Pioruny” na Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach i jej zarząd…

Rozpoczęły się coroczne rozliczenia opłaty za ogrzewanie w świebodzickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Mieszkańcy, lokatorzy są wściekli na wysokie kwoty wyrównań…

W internecie lecą gromy pod kierunkiem Spółdzielni, ale też bezpośrednio do prezes Elżbiety Krzan. Członkami zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach są m.in. dwaj radni Rady Miejskiej: Zdzisław Pantal – z-ca Przewodniczącego Rady Nadzorczej / Członek Komisji Inwestycyjnej oraz Jacek Żygłowicz – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej / Członek Komisji Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi.

W komentarzach do wpisu na temat wysokich kwot wyrównania pojawiają się zarzuty, że system naliczania jest niesprawiedliwy oraz, że z niewiadomych przyczyn kwoty są mocno zróżnicowane i niezależne od faktycznego korzystania z ogrzewania. Jak na razie rachunki otrzymała tylko część odbiorców, kolejni będą je otrzymywać w ciągu najbliższych tygodni. Poniżej przykładowe wpisy internautów:

MŁ: Otrzymaliśmy pismo z informacją o dopłacie w kwocie 2645zł. Jak widzę po komentarzach nie jesteśmy sami. Drodzy Państwo za rok ogrzewania ponad 6000zł? Znajomi za ogrzewanie dwustumetrowego domu jednorodzinnego gazem, płacą dużo mniej, a zaznaczę, że utrzymują zdecydowanie wyższą temperaturę w pomieszczeniach. Złodziejskie podzielniki i niesprawiedliwa polityka spółdzielni. Dlaczego takie samo mieszkanie w bloku obok ma niższe opłaty? Przecież to jest niebywałe.

GS: Już dawno powinno się tą Spółdzielnie odmłodzić .prezeska już kilka lat temu powinna iść na emeryturę, ile ma już lat? Pewnie bierze emeryturę od Państwa i jeszcze pewnie niezła pensja z opłat. Najwyższy czas coś z tym zrobić.

MŚ: przerażają mnie Wasze kwoty. Ja za gaz przez cały rok mam nieco więcej jak Wy dopłaty, gdzie w tym jest ciepła woda i gotuję też na gazie

EM: Może trzeba odwołać zarząd? Skąd takie kwoty?

AK: Czas najwyższy coś z tym zrobić. Na Sudeckim taka sama sytuacja. Dopłata prawie 1000 złotych. Żenada

MJ: Tak, moja mama musi doplacic 550 zl, mimo że zużyła mniej niż w poprzednim roku, a zawsze miala nadplatę. To jest chamstwo graniczące już ze sqrwysynstwem, bo cena z ub roku poszla w gorę i to nie mało. Więc oszczędzanie nic nie dało bo „ja ceny podwoję i wyjdę na swoje”. Ludzie niedogrzewali swoje mieszkania, oszczędzali, a oni i tak wyszli na swoje. Te dwie głowne gwiazdy (kazdy wie kto), bedą się wygrzewać w cieplych krajach, a ty siedź w zimnej chalupie i jeszcze dopłacaj za to.

KP: 1900 niedopłaty w mieszkaniu gdzie jeden pokój i kuchnia w ogóle nie było grzane. 60m2

PR: Tak i okłamali mnie że tylko ja w całym budynku mam tak wysoka niedoplate Jeszcze ostatnio na skrzynkę wysłali to! Kochani mieszkańcy zróbmy z tym porządek!

TO: Tak 850 zł masakra

AS: Prawie 1000 zl dopłaty. Osoba, która jest w domu tylko na weekend… :))))))

KS: Ile lat Pani Prezes…jest już na tym stołku..40 lat? wie ktoś?

MP: Mierniki ciepła nie mają zadnej homologacji, mierzą jak chcą, a Pani w spółdzielni powiedziała, że zdarza się, że z różnej firmy mierzą różnie… rozumiecie to.. to jakby Pan z elektrowni powiedzia, że liczniki na prąd z różnych firm mierzą jak sobie chcą. Na zadane pytanie, gdzie mogę to zgłosić, czy jest jakiś nadzór nad nimi, Pani odpowiedziała, że nigdzie…. dopłaty 850 zł za 42m.

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u