Szykują nam podwyżki na koniec roku – to polityka „z pomysłem dla Świebodzic” Pawła Ozgi

Śmieci mają podrożeć prawie o 40%, z 19,90 na 27 zł na jednego mieszkańca. Uchwałę w tej sprawie przygotował burmistrz Paweł Ozga.

Na tą chwilę nie wiemy jaka jest kondycja gminnej spółki ZGK, ale prezes wyraźnie szuka pieniędzy. Bardzo prawdopodobne, że przyczyniła się do tego milionowa „inwestycja” w śmieciarkę, której nikt ciągle nie widział na ulicach Świebodzic. Leasingowany samochód jest opłacany od ponad pół roku. Od początku był problem z systemem współpracy jednego rodzaju pojemników. Ponoć zabudowa auta została poprawiona, ale modyfikacji wymagają jeszcze same pojemniki. Nie dało się też zauważyć aktywności ZGK na polu świadczenia usług dla gminy, wszelkie prace inwestycyjne w rodzaju budowy chodnika czy zagospodarowania terenu są wykonywane w Świebodzicach przez „zaprzyjaźnioną” firmę zewnętrzną…

Uchwała podwyższająca opłaty dotknie wszystkich mieszkańców, 4 osobowa rodzina zapłaci rocznie o 340 zł więcej jeżeli podwyżki wejdą w życie.

Burmistrz przygotował jeszcze jedną niespodziankę, która „ucieszy” właścicieli nieruchomości z domkami letniskowymi lub wykorzystywanymi do celów rekreacyjno-wypoczynkowych. Został przygotowany projekt uchwały ustalający zryczałtowaną opłatę za gospodarowanie odpadami z tych nieruchomości w wysokości 180 zł oraz 360 zł jeżeli odpady nie będą segregowane.

Poprzednia podwyżka z 12,90 na 19,90 zł miała miejsce na początku ubiegłego roku i była spowodowana wieloletnim zamrożeniem cen przez poprzedniego burmistrza, aktualnie proponowana jest wyższa i po bardzo krótkim czasie. W uzasadnieniu czytamy, że spowodowana jest m.in. wzrostem cen paliw i energii…

11 thoughts on “Szykują nam podwyżki na koniec roku – to polityka „z pomysłem dla Świebodzic” Pawła Ozgi

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u