Zapomnijcie o Dniach Świebodzic…

Po raz kolejny nie odbędzie się święto naszego miasta. Ważniejsze są wynagrodzenia wysokich urzędników…

Niedługo niewiele osób będzie pamiętało jakie gwiazdy sceny rozrywkowej przyjeżdżały do Świebodzic. Byli to artyści, których lubią i słuchają w Polsce i za granicą… Na ich występy mieszkańcy przychodzili tłumnie i chętnie.

Dni Świebodzic były wpisane do budżetu gminy na bieżący rok i były zabezpieczone środki na tą imprezę. Burmistrz Ozga zdecydował żeby przeznaczyć te pieniądze na inny cel. Koszt organizacji w takiej formule jak to miało miejsce zanim burmistrzem Świebodzic został P. Ozga to z grubsza 100-200 tys. zł ale nic nie stoi na przeszkodzie aby było skromniej, na mniejszej scenie i np. krócej, można też popracować na formuła samej imprezy – rozwiązań jest wiele… Podczas minionej sesji Rady Miejskiej podana została informacja, że nie jest planowana żadna impreza z okazji święta Świebodzic w 2024 roku.

Dla przypomnienia, niektórzy urzędnicy i prezesi spółek miejskich zarabiają więcej więcej niż burmistrz – kwoty dochodzą do 250 tys. zł rocznie. Widać więc, że Dni Świebodzic są w zasięgu sfinansowania nawet prywatnie przez niektóre osoby zatrudnione w urzędzie.

Warto o tym pamiętać kiedy zostaniecie poczęstowani krówką z wizerunkiem obecnego burmistrza…

Dodaj komentarz

Pogoda w Świebodzicach
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Jesteśmy na Facebook'u