I po co Wam te działki?

Świebodziccy działkowicze z Os. Sudeckiego mają problem – aby dostać się na działki „za torami” trzeba nadrobić kilka kilometrów!

Użytkownicy działek „za torami” w pobliżu ulicy Kościuszki zostali odcięci od swoich działek, zaproponowano im drogę dookoła: przez Ciernie lub przez „betoniarnię”. Obie drogi są o kilka kilometrów dłuższe od dotychczasowej. Wszystko to za wiedzą burmistrza, za sprawą remontu torowiska i likwidacji przejazdu kolejowego. Wskazany przejazd kolejowy został zamknięty i docelowo zostanie zlikwidowany. W tym miejscu zostanie utworzone jedynie piesze przejście przez tory, dostępne ma być już… zimą!

Linia kolejowa Wrocław – Jelenia Góra zdaje się coraz bardziej odcinać Świebodziczan od terenów na wschód od miasta. Sukcesywnie zostały zlikwidowane piesze przejścia w okolicach „wodociągów” i za garażami przy ul. Świdnickiej. Szlak turystyczny nad Jeziorko Daisy został zmieniony i prowadzi dłuższą drogą przez Lubiechów.

UWAGA! Za wejście na teren kolejowy i przejście przez tory w niedozwolonym miejscu grozi kara grzywny w wysokości 500 zł!

A może nikt nie będzie karał, tylko „umywa ręce” od odpowiedzialności. Do pierwszego wypadku…

 

4 myśli na temat “I po co Wam te działki?

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress